Badania suplementów Healthy Lifestyle Plotki suplementacyjne Suplementacja Suplementy diety

Wyciąg z korzenia rdestu wielokwiatowego – właściwości

Zgodnie z medycyną chińską ekstrakt z korzenia rdestu wielokwiatowego to idealny lek na wydłużenie życia, jak również i na zmniejszenie stresu oksydacyjnego u nicieni. Dziś produkt ten stanowi zarówno podstawę leczenia w Chinach, jak również i suplement stosowany w wielu krajach na całym świecie. Dzięki prowadzonym badaniom wciąż odkrywa się nowe właściwości stosowania tego doskonałego w swym składzie produktu, który jest niezwykle bezpiecznym w stosowaniu rozwiązaniem jakie może przyczynić się do zwiększenia jakości i długości życia.

Wyciąg z korzenia rdestu wielokwiatowego- chiński specyfik

Jak wspomnieliśmy według medycyny chińskiej produkt ten stanowi podstawę leczenia i jest jedną z czterech roślin, które wykazują działanie tonizujące i odmładzające. Znana od blisko 2 000 już lat roślina wykorzystywana jest w leczeniu bardzo wielu dolegliwości. Stosowana między innymi przy podwyższonym poziomie cukru we krwi, podawana na bezsenność, wykorzystywana w celu zwiększenia odporności i wzmocnienia organizmu. Według prowadzonych badań uważa się, iż wyciąg z korzenia rdestu wielokwiatowego ma zarówno właściwości zdrowotne, jak również i odmładzające.

Prowadzone badania nad wyciągiem z korzenia rdestu wielokwiatowego

Nad rośliną tą swoje badania prowadzą i specjaliści z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, którzy dokonywali badań dotyczących wpływu rośliny na izolowane komórki lub dokonywanie eksperymentów w próbówkach.  Niemcy idąc krok dalej chcieli sprawdzić działanie rośliny na organizmach żywych i tak też zaczęli podawać wyciągi nicieniom. Do jakich doszli wniosków? Okazało się, że przy podaniu najwyższej dawki, czyli 1000 mikrogramów na milimetr długość ich życia wydłużyła się aż o 19%. W przypadku nicieni są to trzy dni. Co więcej prowadząc badania sprawdzono również, jak rdest wielokwiatowy radzi sobie ze stresem oksydacyjnym i cieplnym. Choć nie zwiększono wskaźnika przeżywalności w gorących temperaturach to zauważono, iż zmniejszało się tworzenie wolnych rodników tlenowych, chroniąc zwierzęta przed stresem oksydacyjnym.

W najbliższej przyszłości planuje się dokonać badań również i na innych zwierzętach dzięki którym być może okaże się, że znaleziono sposób na to, jak wydłużyć ludzkie życie. W przypadku wszelkiego rodzaju produktów potrzebne są lata obserwacji i eksperymentów, gdyż tylko w taki sposób można zauważyć jakiekolwiek zmiany i wysnuć z tego odpowiednie wnioski. Na pewno wyciąg z korzenia rdestu wielokwiatowego przez ludy chińskie uznawany jest od dawna za prawdziwe lekarstwo na wszystko. Czy zostanie więc udowodnione to, że on faktycznie działa i ma znaczący wpływ na piękny wygląd i długie, cudowne życie? Okaże się z pewnością w przyszłości.

O autorze

Sylwia Lelonek

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką. W wolnym czasie trenuje i podróżuje. Wiedzę czerpie ze szkoleń, książek, najnowszych badań i merytorycznych dyskusji.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad