Odchudzanie Suplementacja Suplementacja podczas odchudzania Suplementy diety

SUPLEMENTACJA POD KETOZĘ

Często pojawiają się pytania o suplementację, która jest szczególnie ważna w okresie adaptacji. Podrzucam zatem listę produktów, które warto włączyć i przy okazji przypominam, że w sklepie Muscle-Zone.pl na hasło KETO5 otrzymujecie 7% RABAT


Oprócz odpowiedniego nawodnienia podczas diety ketogenicznej w początkowej fazie należy włączyć:
Sód np w postaci soli kłodawskiej lub himalajskiej
Potas
Magnez
Wapń

Ponadto czasem warto przyjmować także:
Omega3
Witaminy A, D, E, K
Witaminy z grupy B
enzymy trawienne itp.

Osoby na redukcji czy intensywnie ćwiczące również znajdą coś dla siebie. Często pytacie o spalacze jak johimbina oraz kofeinę, EGCG które pojawiły się w ramach ubiegłorocznego projektu AKR.

Co do samych dawek oraz konkretnych produktów to jest to sprawa indywidualna i należy brać pod uwagę wiek, płeć, styl życia, różnego rodzaju choroby, samopoczucie, aktywność fizyczną, cel jaki nam przyświeca itp. a także  opierać się na wynikach badań, niedoborach oraz samopoczuciu.

Ponadto istnieją także różne suplementy, które pogłębiają lub przyspieszają wejście w stan ketozy a także pozwalają na rotację węglowodanów jak np. BHB czy olej MCT.

 

 

O autorze

AleksandraLCHF

AleksandraLCHF

Mam na imię Ola i od 2013 roku jestem fanką LCHF oraz ketozy, dzięki którym udało mi się schudnąć ponad 25 kg oraz odzyskać zdrowie. Za namową męża i znajomych założyłam bloga o odżywianiu LCHF (low carb high fat). Znajdują się na nim informacje na temat diet wysokotłuszczowych i niskowęglowodanowych takich jak LCHF, ketogeniczna, optymalna czy paleo a także przepisy dla osób z nietolerancjami m.in. glutenu czy laktozy. Choć blog początkowo miał być typowo kulinarny to cały czas zmienia się i rozwija podobnie jak ja i moje podejście do ketozy, która jest najbliższa mojemu sercu. Staram się aby ludzie zrozumieli, że ketoza to nie tylko odpowiedni model odżywiania ale przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, czerpanie pozytywów ze słońca i zimna, dbanie o rytm dobowy i roczny organizmu oraz wiele innych niedocenianych w dzisiejszych czasach "tricków" ;)

Zapraszam do wspólnego gotowania, pieczenia i cieszenia się zdrowiem oraz życiem!

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad