Badania suplementów Ciekawostki treningowe Healthy Lifestyle Plotki suplementacyjne Suplementacja Suplementy diety

Stymulatory hormonu wzrostu – działanie, efekty

Hormon wzrostu jest niebywale ważny, szczególnie o osób trenujących siłowo bowiem wpływa on na masę mięśniową. Nasila syntezę białek, a także zwiększa zatrzymanie azotu w organizmie. Dzięki temu hormonowi w szybszy sposób aminokwasy przenoszone są wewnątrz komórek mięśniowych. U osób z zaniżonym poziomem hormonu wzrostu pojawia się wysoki poziom tłuszczu w organizmie. Osoby chcące postawić na zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i przy wzrośnie jednocześnie masy mięśniowej decydują się na stymulatory hormonu wzrostu.

Czym więc są stymulatory hormonu wzrostu?

Wśród naturalnych środków są to aminokwasy - arginina i lizyna, które w odpowiedni sposób uwalniają hormon wzrostu, stymulując go, jak sama nazwa mówi do działania. Arginina produkowana jest przez organizm sama, przyczynia się między innymi do produkcji kreatyny wchodzącej w skład mięśni i dostarczającej energii do włókien mięśniowych. To ona stymuluje wiele hormonów, w tym właśnie hormon wzrostu. Arginina znajduje się między innymi w mięsie i w rybach. Lizyna jest aminokwasem, którego organizm sam nie wytwarza. Jej obecność jest niezbędna, by lepiej przyswajać wapń, by pomagać w rozwoju mięśni i neutralizować wolne rodniki. Podnosi ona stężenie hormonu wzrostu, tym samym wpływając na przyrost masy mięśniowej, a redukcję tkanki tłuszczowej. Stosowanie stymulatorów hormonu wzrostu pozwala zyskać sylwetkę na jakiej każdemu niewątpliwie zależy.

Działanie stymulatorów hormonu wzrostu

Hormon wzrostu stymuluje rozpad trójglicerydów, a więc tłuszczu. W ten sposób zwiększa się stężenie wolnych kwasów tłuszczowych we krwi, które zamieniają się w energię, dzięki czemu też poprzez bardziej intensywne treningi zwiększa się masa mięśniowa. Hormon wzrostu sprawia, że sylwetka robi się szczuplejsza, a ciało bardziej umięśnione. Aby w naturalny sposób zwiększać poziom hormonu wzrostu, tym samym  też zwiększając jego działanie warto stosować dietę wysokobiałkową, spać odpowiednią ilość godzin, bowiem podczas snu wydziela się najwięcej tego hormonu, a do tego trenować jak największą ilość powtórzeń, niekoniecznie przy maksymalnym ciężarze. Hormon wzrostu wpływa także na większy wzrost kości długich, jak również i na stymulację układu immunologicznego do pracy.

Dawkowanie

Wielu ludzi używa boosterów hormonu wzrostu, dzięki którym poziom tego hormonu możemy podnieść w naturalny sposób poprzez zażywanie substancji naturalnych, nie wpływających negatywnie na nasz organizm. Warto stawiać na marki znane i cenione, które wiemy, co mają nam do zaoferowania. Jeśli chodzi o dawkowanie, należy w pełni stosować się do zaleceń producenta zarówno w kwestii ilości, jak również i pory przyjmowania określonych dawek. Stosowanie czegoś na własną rękę może przyczynić się do poważnych w skutkach konsekwencji.

O autorze

Sylwia Lelonek

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką. W wolnym czasie trenuje i podróżuje. Wiedzę czepie ze szkoleń, książek, najnowszych badań i merytorycznych dyskusji.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad