SARM

SR9009 SARM #6

SARM SR9009

Czym jest SR9009?

SR9009 (stenabolic) jest syntetycznym związkiem aktywującym α i β receptory REV-ERB, który jest przyjmowany doustnie. Jest to bardzo wyjątkowy związek, który ingeruje w ekspresję genów uczestniczących w metabolizmie lipidów oraz glukozy. Oznacza to, że wiąże się z białkami SR i sprawia, że są bardziej aktywne.
W rezultacie, użytkownik dozna wielu pozytywnych działań, takich jak zwiększenie utraty tkanki tłuszczowej, zwiększoną wytrzymałość i wiele innych korzyści zdrowotnych. Co ciekawe, jest to jedno z nowszych osiągnięć w farmakologii, a dzięki wprowadzeniu na rynek suplementacyjny zyskuje coraz większą popularność wśród sportowców z całego świata.

sr9009

Jakie ma działanie?

SR9009 jest aktywatorem receptora Rev-Erb-alfa. Receptor ten należy do grupy receptorów steroidowych. Receptory te oddziałują na wytwarzanie męskich hormonów płciowych – androgenów, czyli chociażby dobrze wszystkim znany testosteron oraz jego naturalne i syntetyczne pochodne np. DHT.
Stymulując białko Ap-Erb, SR9009 ma możliwość znacznie wpływać na wiele mechanizmów regulacyjnych w organizmie człowieka. Na przykład, może to mieć wpływ  na metabolizm lipidów i glukozy, komórki tłuszczowe jak również makrofagi. Dzięki temu stenabolic pozwoli użytkownikowi stracić tłuszcz i drastycznie zwiększyć wytrzymałość, z których oba są bardzo pożądane dla sportowców. Bardzo korzystnym efektem działania tego środka jest zużywanie energii przyjmowanej z pożywienia. Dzięki czemu nadmiar kalorii nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.
Suplementacja SR9009 pozwala zredukować otyłość, zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego oraz cukrzycy typu2.

Można powiedzieć że stenabolic pozwoli zredukować tkankę tłuszczową osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

Wpływ na zmianę metabolizmu pozwalający nawet w trakcie spoczynku zwiększyć wydatek energetyczny o 5%!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3343186/

Wpływ SR9009 na przeciwdziałanie płytką miażdżycowym i działanie przeciwzapalne.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25800870

Stenabolic pozwoli Ci znacznie wydłużyć trening typu cardio, stracić więcej tłuszczu, zwiększyć czystą masę mięśniową i poprawić poziom cholesterolu. Do tej pory nie zostały zaobserwowane żadne działania niepożądane w związku z użyciem SR9009. Dlatego środek może być postrzegany jako niezwykle bezpieczny. Stenabolic nie jest hormonalnym lekiem i nie powoduje aromatyzacji do estrogenów oraz nie tłumi poziomu testosteronu.

Jak dawkować?

Stwierdzono, że optymalne dawki znajdują się w zakresie od 20 do 40 miligramów dziennie.

SR9009 ma jednak jedną wadę - ze względu na bardzo krótki okres półtrwania, trzeba będzie spożywać go przez cały dzień dla najlepszego bilansu substancji czynnej w organizmie. Dlatego też najlepiej jest użyć stenabolic co 2-4 godzin, w zależności od dokładnej dawki. Na przykład, gdy dawka dzienna wynosi 40 mg, można wziąć 20 miligramów co 4 godziny.

Podsumowanie

 1. SR9009 pozwala zredukować tkankę tłuszczową i obniżyć poziom cholesterolu.
 2. Dzięki przetwarzaniu kalorii z posiłków pozwala budować czystą masę mięśniową.
 3. Przeciwdziała stanom zapalnym w organiźmie.
 4. Przy użyciu dodatkowych środków z grupy SARM pozwoli przeprowadzić znakomitą rekompozycje składu ciała.
 5. Zwiększa tempo metabolizmu, dzięki czemu redukuje tkankę tłuszczową nawet przy siedzącym trybie życia.

O autorze

Jakub Kola

Jakub Kola

Interesuję się suplementacją oraz dietetyką od 2004 roku. Stale doskonale się w tych aspektach. Posiadam status doradcy na największym forum sportowym w kraju.

› Zobacz wszystkie artykuły

29 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

 • Jestem obecnie w piątym tygodniu diety CKD czyli 9009 byłby najlepszy z SARMów do redukcji? Czy warto dorzucić jeszcze jakiś spalacz do tego?

 • Właśnie jak to jest z tym dawkowaniem… Na wszystkich zagranicznych stronach jest mowa o 5 lub 10 miligramowych porcjach kilka razy dziennie do uzyskania dawki 30-40 mg. Ale kapsy z BROWN są po 20 mg. Rozsypywac je na mniejsze porcję? BROWN jest chyba na tyle poważna firma że wie co robi. Ciężko mi znaleźć informacje osobach które stosują lub stosowały sr9009. Tylko na forach amerykańskich są wypowiedzi ale tam mają 9009 innych firm i w płynie.
  Jeśli macie jakieś info na ten temat będę wdzięczny bo pucha SR 9009 już w drodze z MZ sklepu. 🙂
  Pozdrawiam.

  • Witam,

   osobiście stosowałbym 20-40 mg i tak:

   przy 20 mg stosowałbym jedną porcje 1 godzine przed treningiem lub inną aktywnością fizycznie

   przy 40 mg jedna porcja rano 20 mg druga porcja przed treningiem j.w

   Co do rozdzielania tabletki na kilka porcji – owszem jest taka możliwość pytanie tylko czy porcja będzie rozłożona równomiernie.

   Jeśli tak, można tak spróbować i stosować np po 10mg na porcje

   Firma Olympus Labs posiada w swojej ofercie Sr9009 w kapsułkach po 7mg 😉

   Pozdrawiam

 • Pozwala zredukować tkankę tłuszczową w sposób bardzo widoczny, polecam na wycinkę lub jako środek do budowy czystego mięsa

 • Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego produktu. Byłem w 9 tygodniu wycinki gdy dorzuciłem yohimbine i sr9009. Pierwsze efekty pojawiły się w połowie 2 tygodnia, zauważalnie szybsza zdolność wysiłkowa, zarówno biegało się lżej jak i ćwiczyło. Waga powoli spadała a libido bardzo dobre (joha). Ostatecznie na sr9009 i yohimbinie zszedłem z 88 do 82,5 kg, była to już końcówka wycinki dlatego wagowo niepowala. Jednak funkcjonowanie na tym preparacie sprawia że jeśli utrzyma się na rynku to będe go stosować podczas redukcji ze względu na bardzo silne wspomaganie wysiłkowe.Czy redukuje tkankę tłuszczową? Tak – myślę że da bardzo dobre efekty osobie bardziej otłuszczonej

 • Czy biorąc ten sarm trzeba brac jakas oslone do tego na watrobe itp ? bądź odblokowac sie wlasnie po tych 6-8 tygodniach ? Czy jednak mozna go brac bez obaw, 2-3 razy dziennie ?

  • Nie powinno być problemu, aczkolwiek zablokowanie to indywidualna kwestia dla kazdego organizmu i nie można jednoznacznie powiedziec tak czy nie. Jednak przypuszczam że przy tym produkcie nie bedzie tego problemu.

 • Czy dorzucenie ostaryny w małych dawkach (15 mg) do SR9009 poprawi efekty redukcji czy jest niepotrzebnym ryzykiem ? Czy może lepiej polecieć na samej ostarynie 1.5 miesiąca, odstawić i zacząć SR9009 1.5 miesiąca + booster teścia, tak, żeby w lipcu były efekty ? Pozdrawiam.

 • Witam serdecznie
  Ćwiczę regularnie od 3 miesiecy i oprócz ładnego zarysowywania się mięśni nic poza tym nie idzie do przodu mianowicie chodzi mi ospalanie tłuszczyku,(dieta normalna bez srubowania,zdrowa) SR9009 wydaje sie strzałem w 10 jezeli chodzi o moje oczekiwania spalanie +ładnie zbudowane ciało, ale mam pytanie odnośnie tego ,,SR9009 jest aktywatorem receptora Rev-Erb-alfa. Receptor ten należy do grupy receptorów steroidowych. Receptory te oddziałują na wytwarzanie męskich hormonów płciowych – androgenów, czyli chociażby dobrze wszystkim znany testosteron oraz jego naturalne i syntetyczne pochodne np. DHT.,, troche mnie to niepokoi jestem 30-letnią kobietą prosze o porade w tym zakresie czy SR9009 dobrze oddziałuje na kobietki ?

   • Witam Panie Jakubie. Jak na chwilę obecną z sarmem 9009? Jego ‚sława’ jakby przeminęła lub nigdy się na dobre nie zaczęła. O innych sarmach mówi się w dalszym ciągu, np mk677 czy ostaryna. Około 2-3 lat temu spróbowałem sr9009 z brawna i musze przyznać, że pomógł mi znacznie zredukować wagę, a przede wszystkim ‚zdjął’ blokadę wagi, która pojawiła się po zgubieniu około 7-10 kilgramów. Z tym sarmem zszedłem poniżej 100kg bez oporu, więc jestem pewien, że to był dobry środek, moja partnerka także spożywała i zachwalała. Natomiast rok później kupiłem ten sam sarm, u tego samego sprzedawcy z tej samej firmy brawn i niestety nie wspomógł redukcji w żaden sposób, nie było go czuć jak przedtem. Słyszałem, że firmę BRAWN często podrabiano/podrabiają nadal i mogłem trafić na podróbkę. Słyszałem także, że go wycofano z powodu toksyczności.
    Jak to w obecnych czasach jest z tym sarmem? Czy poleci Pan dna anabolics? Chciałbym dorzucić go do aktualnej redukcji, diety nisko węglowodanowej bo mój organizm tylko taką toleruje najbardziej i na takiej czuję się i redukuję znakomicie, oraz przy wsparciu mocniejszego spalacza.

 • Witam
  Z jakim sarmem połączyć Anavar przy redukcji dla maksymalnych rezultatów? Cardarine, Andarine czy może sr9009 czy może jakiś inny?

  Pozdrawiam

Facebook

Ad