Ranking kompleksów witaminowo-minerałowych

W obecnych czasach rzadko kiedy mamy możliwość zjedzenia zdrowego, bogatego w warzywa i owoce posiłku. Łykamy witaminy i minerały, kierując się często tylko i wyłącznie ceną danego kompleksu.
Ale czy każdy preparat jest taki sam? Dlaczego jedne kosztują 100 zł a inne 20 zł? Jaki kompleks witamin wybrać?

Wszystko za sprawą przyswajalności danych produktów. Najtańsze produkty zawierają wyłącznie witaminy pochodzenia syntetycznego. Opakowane barwnikami, nierzadko cukrem itd. Produkt tego typu ma nam pomóc uzupełnić braki witamin i minerałów w sposób optymalny dla naszego organizmu.
Przy produktach za 20 PLN przyswajalność ze względu na tanie, wyłącznie syntetyczne procesy wytwarzania wynosi ledwie 15%!

"Najlepszymi źródłami witamin i minerałów są produkty naturalnego pochodzenia"

To prawda i nie, ale łatwo o tym napisać, a trudniej to wykonać bowiem nie każdy z nas dysponuje czasem jak i wiedzą jakie produkty i w jakich ilościach jeść.
Jedząc 100 g. marchewki dziennie spełnimy zapotrzebowanie witaminy A, jednak aby dostarczyć odpowiednią ilość magnezu potrzeba już kilograma szpinaku, czy 300 gram fasoli.

Preparaty witaminowe to nie tylko droga na skróty, są często pomocną dłonią w skrajnych sytuacjach:

  • Monotonna dieta, brak warzyw, śladowe ilości owoców, alkohol oraz kawa.
  • W podeszłym wieku problemy gastryczne uniemożliwiają spożycie odpowiednich ilości warzyw, głownie zasadowych kalafior, szpinak czy brokuły.
  • Okres zimowy to ogromne zubożenie diety składniki pochodzące z warzyw, jest ich znacznie mniej na rynku a i my nie zawsze o nich pamiętamy...
  • Infekcje oraz choroby, przy biegunce, wysokiej gorączce nie jesteśmy w stanie niczego zjeść, wówczas w organizmie następują bardzo duże deficyty witamin

Jaki kompleks witamin jest najlepszy?

Istniejemy jako firma muscle-zone.pl na rynku sprzedaży odżywek i suplementów od ponad 10 lat, w miarę upływu tego czasu widzimy jakie są wybory naszych klientów, świadome wybory. Dlatego postanowiliśmy się podzielić informacjami jakie preparaty są najczęściej kupowane ze względu na biodostępność i jakość. Poniżej prezentujemy najlepsze preparaty witaminowe 2019!

 

Adam
cart

1. ADAM - NOW Foods (produkt znajdziesz tutaj)
Adam to bardzo kompleksowy, wzbogacony o ekstrakty roślinne działające prozdrowotnie, zestaw witaminowo-mineralny, przeznaczony dla mężczyzn. Wykazuje bardzo dużą przyswajalność oraz cechuję się łatwością suplementacji ze względu na formułę softgels.
EVE
cart
EVE - NOW Foods (produkt znajdziesz tutaj)
EVE to preparat stworzony dla kobiet, cechuje się charakterystyczną dla żeńskiej płci podażą witamin i minerałów. Dodatkowo wzbogacono skład o substancje pozwalające redukować szkodliwe wolne rodniki, pozytywnie wpływające na układ moczowy oraz o substraty pozwalające opóźniać procesy starzenia.

2.
Optimal Multivitamin Plus (produkt znajdziesz tutaj)
Optimal Multivitamin Plus jest preparatem posiadającym w składzie zestaw witamin, minerałów, ekstraktów ziołowych wzbogaconych o enzymy ułatwiające trawienie. Produkt posiada ekstrakty pochodzenia naturalnego, zarówno z owoców jak i warzyw! Produkt firmy Seeking Health jest jednym z najbardziej zaawansowanych kompleksów na rynku!
Orange Triad + Greens
cart

3.
Orange Triad Greens - Controlled Labs (produkt znajdziesz tutaj)
Orange Triad Greens jest jednym z najbogatszych pod względem składu produktów. Poza witaminami i minerałami zawiera mnóstwo substancji wywierających korzystny wpływ na te sfery naszego organizmu, które są szczególnie narażone na kłopoty spowodowane aktywnością fizyczną – układ odpornościowy, układ pokarmowy oraz stawy i więzadła.
Multi-Vitamin
cart

 

4. Multi-Vitamin Doctor's Best (produkt znajdziesz tutaj)
Multi-Vitamin to jeden z najlepszych kompleksów witamin i minerałów na rynku. Przeznaczone są do codziennej suplementacji. Dzięki metylowanym formom wielu witamin jest w stanie bardzo skutecznie zapobiegać niedoborom spowodowanym nieprawidłowym wchłanianiem lub brakiem konwersji.


5.
 Dr. FEEL GOOD! - SAN (produkt znajdziesz tutaj)
Dr. Feel Good jest suplementem witaminowo-minerałowym, opracowanym specjalnie według zaawansowanych wytycznych. Specjalnie skomponowana formuła, wzbogacona o ziołowe ekstrakty oraz antyoksydanty, ma na celu utrzymanie jak największej sprawności fizycznej oraz intelektualnej.

16 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł