Ranking odżywek białkowych

O potrzebie regularnego spożywania wysokiej jakości białka, zwłaszcza przez osoby uprawiające sporty siłowe, a także pragnące "dorobić się" imponującej sylwetki, nie trzeba nikogo, w tym przede wszystkim wymienione osoby, przekonywać.

Za jedno z najbardziej wartościowych z punktu widzenia osiągnięcia tych celów, uchodzi białko serwatkowe i rzeczywiście za takie należy je uznać i gorąco polecać.

 

Oczywiście, z tego też względu spotkać się można z niezwykle bogatą ofertą rynkową dotyczącą preparatów zawierających ten rodzaj białka.

Wybór ten potrafi wpędzić w nie lada zakłopotanie, co sprawia, że z chęcią sięgamy po różnego rodzaju rankingi, które wartościują te preparaty.

Zadanie poniższego rankingu nie jest inne, również i on ma pomóc Wam w sięgnięciu po odżywki, które możecie spożywać z pełnym przekonaniem, co do ich jakości – rozumianej przede wszystkim jako wysoka skuteczność i bezpieczeństwo.

W naszym rankingu, w odróżnieniu od wielu innych propozycji, spotkacie się jedynie z rekomendacją 4 produktów – stanowiących absolutną czołówkę, co potwierdza m.in. ich popularność wśród konsumentów.

Zanim jednak przejdziemy do ich prezentacji, polecamy Wam zapoznać się opisem tego, czym jest białko serwatkowe.

Białko

Białko serwatkowe (proteiny z mikrofiltracji mleka krowiego) stanowią ok. 20% białka mleka. Charakteryzują się one składnikami aktywnymi biologicznie, przede wszystkim aminokwasami egzogennymi, BCAA, lizyny oraz EAA, a ponadto beta-laktoglobuliną (36%), alfa-laktoalbuminą (20%), immunoglobuliną (10%). Magazynują one retinol i żelazo w komórkach, stymulują poziom flory bakteryjnej. Stosowanie preparatów z białkiem serwatkowym zalecane jest we wszystkich niemal dyscyplinach sportowych, a przede wszystkim przedstawicielom sportów siłowych i kulturystom jako uzupełnienie diety w wysokojakościowe białko, szczególnie okołotreningowo. Dostępne jest ono w postaci czystych koncentratów, hydrolizatów i izolatów, a także jako składnik odżywek (batonów proteinowych, odżywek węglowodanowo-proteinowych czy posiłków typu MRP).

Odżywki białkowe – ranking preparatów


cart

1. Whey 100
Whey 100 zawiera 100% koncentratu białka serwatkowego o najwyższej jakości, który jest doskonałym źródłem pełnowartościowych protein zwierzęcych. Preparat jest bogaty we wszelkie aminokwasy niezbędne do budowy włókien mięśniowych, w tym BCAA i L-Glutaminę. Whey 100 znakomicie się rozpuszcza i szybko wchłania, natomiast zawarte w nim proteiny serwatkowe intensywnie stymulują procesy anaboliczne prowadzące do rozbudowy mięśni.


cart

2. 100% Whey Gold Standard
100% Whey Gold Standard to światowej klasy odżywka białkowa. W swoim składzie zawiera aż cztery źródła białka, dzięki czemu masz pewność, że przyjmujesz produkt charakteryzujący się pełnym profilem aminokwasowym, zróżnicowanym czasem wchłaniania oraz wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA oraz glutaminy i jej prekursorów.

Iso Whey Zero
cart
3. Iso Whey Zero
Iso Whey Zero jest najwyższej jakości, czystym izolatem białek serwatkowych (WPI), słodzony jest stewią i nie zawiera dodatku cukru.  Zapewnia prawidłowy przebieg procesów metabolicznych przy zwiększonym wysiłku fizycznym i zwiększonym spożyciu białek. Izolaty białek serwatkowych charakteryzują się najwyższą wartością odżywczą spośród wszystkich białek pokarmowych.

Whey Protein Complex 100%
cart

4.  Whey Protein Complex 100%
Produkt Whey Protein Complex 100% to specjalnie opracowany matrix białkowy- ultrafiltrowanego koncentratu białek serwatkowych WPC instant oraz zaawansowanego technologicznie izolatu białek serwatkowych WPI-CFM w formie instant.

 

15 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł