Ranking odżywek białkowych

O potrzebie regularnego spożywania wysokiej jakości białka, zwłaszcza przez osoby uprawiające sporty siłowe, a także pragnące "dorobić się" imponującej sylwetki, nie trzeba nikogo, w tym przede wszystkim wymienione osoby, przekonywać.

Za jedno z najbardziej wartościowych z punktu widzenia osiągnięcia tych celów, uchodzi białko serwatkowe i rzeczywiście za takie należy je uznać i gorąco polecać.

 

Oczywiście, z tego też względu spotkać się można z niezwykle bogatą ofertą rynkową dotyczącą preparatów zawierających ten rodzaj białka.

Wybór ten potrafi wpędzić w nie lada zakłopotanie, co sprawia, że z chęcią sięgamy po różnego rodzaju rankingi, które wartościują te preparaty.

Zadanie poniższego rankingu nie jest inne, również i on ma pomóc Wam w sięgnięciu po odżywki, które możecie spożywać z pełnym przekonaniem, co do ich jakości – rozumianej przede wszystkim jako wysoka skuteczność i bezpieczeństwo.

W naszym rankingu, w odróżnieniu od wielu innych propozycji, spotkacie się jedynie z rekomendacją 4 produktów – stanowiących absolutną czołówkę, co potwierdza m.in. ich popularność wśród konsumentów.

Zanim jednak przejdziemy do ich prezentacji, polecamy Wam zapoznać się opisem tego, czym jest białko serwatkowe.

Białko

Białko serwatkowe (proteiny z mikrofiltracji mleka krowiego) stanowią ok. 20% białka mleka. Charakteryzują się one składnikami aktywnymi biologicznie, przede wszystkim aminokwasami egzogennymi, BCAA, lizyny oraz EAA, a ponadto beta-laktoglobuliną (36%), alfa-laktoalbuminą (20%), immunoglobuliną (10%). Magazynują one retinol i żelazo w komórkach, stymulują poziom flory bakteryjnej. Stosowanie preparatów z białkiem serwatkowym zalecane jest we wszystkich niemal dyscyplinach sportowych, a przede wszystkim przedstawicielom sportów siłowych i kulturystom jako uzupełnienie diety w wysokojakościowe białko, szczególnie okołotreningowo. Dostępne jest ono w postaci czystych koncentratów, hydrolizatów i izolatów, a także jako składnik odżywek (batonów proteinowych, odżywek węglowodanowo-proteinowych czy posiłków typu MRP).

Odżywki białkowe – ranking suplementów

Whey Protein (WPI+WPC)
cart

 

1. MZWhey
MZWhey to odżywka białkowa składająca się z dwóch rodzajów białek, o różnej kinematyce wchłaniania. Izolat białka serwatki oraz koncentrat białka serwatkowego sprawiają, że produkt można nazwać białkiem kompletnym. Ta odżywka białkowa zapewnia odpowiednie odżywienie mięśni oraz stymulacje procesów anabolicznych. Jest to jedno z nielicznych białek na rynku, które może się pochwalić szczegółowym aminogramem z niezależnego laboratorium. Skład MZWhey bez tajemnic - ile jest białka w białku.

 

 

 

 

 


cart

2. Whey 100
Whey 100 zawiera 100% koncentratu białka serwatkowego o najwyższej jakości, który jest doskonałym źródłem pełnowartościowych protein zwierzęcych. Preparat jest bogaty we wszelkie aminokwasy niezbędne do budowy włókien mięśniowych, w tym BCAA i L-Glutaminę. Whey 100 znakomicie się rozpuszcza i szybko wchłania, natomiast zawarte w nim proteiny serwatkowe intensywnie stymulują procesy anaboliczne prowadzące do rozbudowy mięśni.


cart

3. 100% Whey Gold Standard
100% Whey Gold Standard to światowej klasy odżywka białkowa. W swoim składzie zawiera aż cztery źródła białka, dzięki czemu masz pewność, że przyjmujesz produkt charakteryzujący się pełnym profilem aminokwasowym, zróżnicowanym czasem wchłaniania oraz wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA oraz glutaminy i jej prekursorów.

Iso Whey Zero
cart
4. Iso Whey Zero
Iso Whey Zero jest najwyższej jakości, czystym izolatem białek serwatkowych (WPI), słodzony jest stewią i nie zawiera dodatku cukru.  Zapewnia prawidłowy przebieg procesów metabolicznych przy zwiększonym wysiłku fizycznym i zwiększonym spożyciu białek. Izolaty białek serwatkowych charakteryzują się najwyższą wartością odżywczą spośród wszystkich białek pokarmowych.

Whey Protein Complex 100%
cart

5.  Whey Protein Complex 100%
Produkt Whey Protein Complex 100% to specjalnie opracowany matrix białkowy- ultrafiltrowanego koncentratu białek serwatkowych WPC instant oraz zaawansowanego technologicznie izolatu białek serwatkowych WPI-CFM w formie instant.

 

15 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł