Najlepsze Aminokwasy – Ranking 2019

Aminokwasy to związki organiczne które mają niebagatelne znaczenie dla naszego organizmu, a przede wszystkim naszych mięśni.

Dlatego tak bardzo ważnym jest, aby preparaty aminokwasowe, po które sięgamy, były odpowiedniej jakości. Oczywiście, nie każdy z nas dysponuje doskonałym rozeznaniem w obecnej ofercie rynkowej tego preparatu i dlatego zdecydowana większość z nas postanawia wpierw skierować swoje kroki do Internetu poszukując w nim wiarygodnych rankingów.

Wiele z nich spełnia to najważniejsze kryterium naszego zaufania, a przynajmniej sprawia takie wrażenie.
Ranking najlepszych aminokwasów, który znajdziecie poniżej z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. Wymienione w nim preparaty stanowią absolutną czołówkę tego, co rynek ma obecnie do zaproponowania w kategorii produktów aminokwasowych. Tym, co jest jego niewątpliwą zaletą (i przewagą nad innymi) to skupienie się na zaledwie czterech produktach, tak aby nie pozostawić Was z poczuciem niemal nieograniczonego wyboru, który jak wiemy często bywa problematyczny – szczególnie w przypadku aminokwasów, które są składnikiem niezwykle różnorodnych preparatów.

Zanim przedstawimy Wam cztery najlepsze obecnie źródła aminokwasów na rynku, kilka słów ich opisu – czym są, i dlaczego są one takie ważne.

Aminokwasy

Aminokwasy to związki chemiczne, zarówno te, które organizm jest wstanie sam wytworzyć, jak i te, których nie potrafi syntetyzować, stanowiące esencję życia. Nie na darmo nazywane są one cegiełkami organizmu, gdyż spełniają szereg bardzo ważnych i istotnych funkcji. Aminokwasy są tak zróżnicowane, że potrafią oddziaływać zarówno na całe układy, jak również na poszczególne organelle komórkowe. Ich zadania to nie tylko zwiększenie anabolizmu oraz zmniejszenie katabolizmu – najbardziej rozpoznawalnych procesów wśród osób podejmujących wysiłek fizyczny – ale również funkcje transportowe, regulacyjne, regeneracyjne, oczyszczające, przekaźnikowe, energetyczne oraz wytwarzanie związków metabolicznie czynnych.

BCAA

BCAA to anglojęzyczny skrót oznaczający aminokwasy rozgałęzione – trio, które sprawdza się nie tylko u sportowców dyscyplin siłowych, lecz również u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Znajdują one zastosowanie w trakcie budowania masy mięśniowej, redukowania tkanki tłuszczowej, poprawy ogólnej wytrzymałości organizmu, jak również przyspieszenia i usprawnienia procesów regeneracyjnych. Walina, leucyna i izoleucyna stanowią spory zasób tkanki mięśniowej i jako nieliczne posiadają silne dowody naukowe potwierdzające ich precyzyjne działanie.

Aminokwasy – BCAA ranking


cart
1. BCAA Powder
BCAA Powder to najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione. Ich głównymi funkcjami jest ograniczanie rozpadu i nasilanie odbudowy białek, poprawienie bilansu azotowego oraz regulacja gospodarki tłuszczowej i węglowodanowej. Poza tym, pomaga on chronić mięśnie przed katabolizmem, wspomaga anabolizm, zwiększa siłę mięśniową oraz przyspiesza regenerację.

cart

2. Purple Wrath to produkt zawierający w sobie mieszankę aminokwasów niezbędnych (EAA), aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) oraz związków zwiększających zdolność wysiłkową organizmu (siła, wytrzymałość, etc.). Poza tym, do jego najważniejszych funkcji należy również przyspieszenie regeneracji oraz zwiększenie masy mięśniowej.

scivation-xtend-90serv-new-235x355
cart

3. XTEND 
Xtend firmy Scivation to kompleksowy środek zawierający szereg aminokwasów niezbędnych do prawidłowej pracy mięśni oraz ich ochrony w procesach redukcyjnych. Dzięki nim przyśpieszona zostaje regeneracja mięśni po intensywnych treningach oraz wzrasta tempo syntezy protein. Dodatkowym składnikiem w XTEND jest jabłczan cytruliny który stymuluje tlenowe wytwarzanie energii przez mięśnie podczas wysiłku!


cart

4. BCAA G-FORCE to preparat zawierający optymalne proporcje aminokwasów rozgałęzionych: L-Leucyny, L-Waliny i L-Izoleucyny, a także wysoką dawkę mikrorozdrobnionej L-Glutaminy. Składniki te nasilają przebieg procesów anabolicznych (budowy), umożliwiając szybki przyrost czystej tkanki mięśniowej. BCAA i L-Glutamina wykazują wyjątkowo silne działanie antykataboliczne, przez co znacząco przyspieszają regenerację mięśni. Preparat ten zwiększa siłę i wydolność podczas ciężkich i długotrwałych ćwiczeń oraz zapobiega objawom przemęczenia i przetrenowania.

44 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł