Suplementacja Suplementy diety

Porównanie najlepszych kompleksów witamin z grupy B!

O najpopularniejszych kompleksach witamin z grupy B już kiedyś pisaliśmy. Za sprawą firmy Apollo’s Hegemony i ich nowego produktu: B-Balance postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym preparatom dostępnym na rynku i zestawić ich składy.

Kompleksy w naszym porównaniu to najczęściej polecane suplementy w sieci. Oprócz witamin z grupy B, niektóre z nich posiadają również dodatki poprawiające wchłanianie oraz funkcjonowanie całego ustroju, są to m. in.:

  • Cholina – wspiera układ nerwowy. Jest prekursorem neuroprzekaźnika – acetylocholiny.
  • PABA (kwas para-aminobenzoesowy) – wspomaga funkcje układu nerwowego (zmniejszenie poczucia zmęczenia, irytacji) oraz poprawia wygląd skóry.
  • Wapń – wpływa na mineralizację i poprawę gęstości kośćca, odpowiada również za kondycję naszych zębów.
  • Piperyna – zwiększa przyswajalność witamin z grupy B.
  • Inozytol – posiada działanie regulujące napięcie – działa przeciwlękowo oraz antydepresyjnie.
  • Witamina C czyli silny przeciwutleniacz, wsparcie odporności oraz może przyczyniać się do uszczelniania ścian naczyń krwionośnych.

Czy te dodatki wywierają kluczowy wpływ na wybór b-kompleksu? – Pojedynczo być może nie, jednak umieszczenie kilku z nich, w cenie innych rynkowych produktów skłania do refleksji przy zakupie.

Wszystkie powyższe produkty znajdziecie w naszym sklepie. Staraliśmy się miarodajnie oddać ilość substancji aktywnych zawartych w preparatach. Jak widać pole manewru jest szerokie, a to z pewnością pozwoli dobrać odpowiedni suplement do naszych potrzeb.

Kompleksy witamin z grupy Bsklep.

O autorze

Jakub Kola

Jakub Kola

Interesuję się suplementacją oraz dietetyką od 2004 roku. Stale doskonale się w tych aspektach. Posiadam status doradcy na największym forum sportowym w kraju.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad