SARM

LGD-4033 SARM #3

SARM LGD-4033 Legend

Czym jest LGD-4033?

LGD-4033 (Ligandrol) to SARM, który wiąże się z receptorem androgenicznym wysokim powinowactwem. Powinowactwo, jest to zdolność do związania leku z receptorem, im wyższe tym łatwiej się wiąże a skuteczna dawka jest mniejsza. Ligandrol został opracowany do walki ze skutkami osteoporozy oraz czynnikami wyniszczającymi.

lgd

 

 

Jakie ma działanie?

LGD-4033 wykazuje działanie anaboliczne w mięśniach, antyresorpcyjne (blokujące wchłanianie minerałów z kości) i anaboliczną aktywacje mineralizacji kości. Aktywność wpływająca na anabolizm mięśni nie wykazuje wpływu na prostatę i gruczoły łojowe. Podczas badań klinicznych ligandrol cechował się najsilniejszą zdolnością do budowy masy mięśniowej, największą z wszystkich SARM na rynku.
Prowadzi do szybko zauważalnej utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, pozwalając na maksymalne uwypuklenie muskularnej sylwetki. SARM LGD-4033 jest przeznaczony do przyjmowania w formie doustnej, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla podawanych często iniekcyjnie środków anaboliczno-androgennych.

Ligandrol uznawany jest za związek dobrze tolerowany i bezpieczny nawet w porcji 22 mg/dzień (z punktu widzenia bardzo krótkiego okresu stosowania). Za dawki wystarczające do wywołania pożądanych efektów uważa się 4-5 mg dziennie spożywane w czasie kilku tygodni. W trakcie jego przyjmowania nie następuje do zmian stężeń hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH). Ewentualny spadek poziomu testosteronu jest chwilowy i powraca do wartości wyjściowej po jego odstawieniu. Nie zauważa się negatywnego oddziaływania na hematokryt, ciśnienie krwi oraz pracę serca rejestrowaną przy pomocy EKG. Możliwy jest przejściowy spadek ilości cholesterolu HDL.

źrodło badań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111291/

Mimo małych (w porównaniu do związków steroidowych) wpływów blokowania, zaleca się wykonanie badań i rozważenie zastosowania środków PCT. Jednak nie ma jednoznacznych wskazań że są one niezbędne.

Jak dawkować?

LGD-4033 posiada 24-36 godzinny okres półtrwania, dzięki czemu zażywanie kolejnych porcji nie jest uciążliwe. Zażywamy je codziennie w następujących ilościach:

>> 4-5 mg podstawowa skuteczna dawka
>> 8-10 mg dawka podwyższająca skuteczność ale nie powinna być stosowana od początku cyklu
>> znane są również dawki rzędu 15-20 mg, jednak nie powinny być one stosowane przez osoby zaczynające przygody z SARM

Podsumowanie

 1. LGD-4033 to najsilniejszy SARM obecny na rynku, wykazuje efektywność anabolizmu zbliżony do sterydów anabolicznych.
 2. Można go stosować zarówno do zdobywania masy mięśniowej oraz do rekompozycji składu ciała, ponieważ istnieje mnóstwo opinii nt. budowy masy oraz redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy ligandrolu.
 3. Pozytywnie oddziałuje na tkanki miękkie (ścięgna, więzadła) w organizmach oraz na tkankę kostną powodując bardzo duży wzrost siły.
 4. Posiada formę oralną, okres półtrwania 24-36 godzin, dzięki czemu jest wygodny i nieproblematyczny do suplementacji.
 5. Został wielokrotnie przebadany pod kątem szkodliwości i nie wykazuje negatywnego działania  na organizm w porównaniu do sterydów anabolicznych.

O autorze

Jakub Kola

Jakub Kola

Interesuję się suplementacją oraz dietetyką od 2004 roku. Stale doskonale się w tych aspektach. Posiadam status doradcy na największym forum sportowym w kraju.

› Zobacz wszystkie artykuły

107 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

 • Stosowałem w ilości 4 i 8 mg z brawna i powiem szczerze że 4mg jest troszke słabszy od mety w ilości 20 mg, natomiast 8 mg daje porywnywalne efekty z 20-30 mg a nic nie syfi na ciele i nie powoduje takiej retencji, bardzo dobry środek

  • Planuję rozpocząć cykl na LGD solo – 1 kontakt z SARM, wcześniej żadnych SAA czy PH. Takie dawkowanie będzie ok?:
   – 1 tydz. : 2mg
   – 2-3 tydz.: 4mg
   – 4-5 tydz.: 6mg
   – od 6 tyg.: 8mg

   Ile powinien trwać pierwszy cykl?

   • Daj 1-2-3 tydz 4 mg, a 4-5-6 8 mg i bedziesz zadowolony.

    Jak masz kaske to walnij do tego jeszcze 20 mg osty dziennie.

    Jade taki 3 cykl już i efekty w stosunku do kreatyny dużo dużo lepsze 🙂

 • lgd+ostaryna 8 tyg
  1-4 4mg lgd 15 mg osty
  5-8 8 mg lgd, 20 mg osty

  waga +8 kg, smalcu praktycznie nic!

  po cyklu wziałem pct, ad-3 pct

   • Próby wątrobowe jak najbardziej wporządku, minimalnie do góry ale mam diete wysokobiałkową a jak wiadomo ona też obciąża watrobę.
    Lipidogram: hdl skoczył o 40 jednostek, tj 14 jednostek ponad normę ldl w normie
    Jak się gów..o je to później lipidy szaleją, polecam konkretną zbilansowaną diete do takich środków

  • Jeśli to jest Twój pierwszy cykl przyzwyczaj organizm do tego środka. TO tak jak bys chciał na pierwszy cykl sterydowy wejsć od razu mixem – tren + susta + propionat + deca… przecież to nie ma sensu.
   A jeśli okaże się że to zbyt silny mix dla Twojego organizmu? Warto mixowac najwyżej dwa środki.
   One na prawde są mocne i to że dwie kapsułki dają CI np łącznie 8mg, uwierz mi potrafią trzepnąć mocniej niż strzał z testosteronu. Wiem co mówie.
   Dlatego nie przesadzajcie z ilością. Więcej nie oznacza lepiej.

  • Witam,

   produkty są dostępne w przedsprzedaży, dlatego może brakować opinii nt środków. Warte uwagi są potwierdzenia składu przez renomowane amerykańskie laboratorium, dzięki czemu każdy produkt zawiera certyfikat potwierdzający wysoką jakość produktu! Skutkuje to pewnością składu podczas wyboru najlepszych produktów.

   Pozdrawiam

 • Jestem w 20 dniu brania lgd z hades hegemony i tak:

  1 tydzien waga o 0,5 kg tylko poszła
  2 tydzien waga łącznie skoczyła o 2 kg i siłowo odnotowałem przyrost
  jutro kończę 3 tydzień i dzisiaj waga wskazuje 91 kg czyli łącznie prawie 4 kg do przodu. Retencji jakiejs dużej nie ma – nie jest to wiec metka. Siłowo idzie nieźle do przodu. Na minus trochę mam muła po przebudzeniu ale tak to jest ok.
  Dietę mam na 150 kcal ponad zapotrzebowanie więc nie liczyłem na spektakularną masę ale jestem miło zaskoczony
  Dam jeszcze dokładnie znać po skończeniu cyklu za 3 tyg

  • jeśli jestes 150kcal ponad norme to juz CI mówie ze włąsnie robisz lekką redukcje. Środki takie jak saa czy SARM z racji już samego działania mają zapotrzebowanie na kalorie duzo wieksze. Kiedys brałem np spalacz z efedryną i nie uwierzysz ale zapotrzebowanie mogło mi skakać nawet do 500-600kcal więcej.
   Zatem aktualnie niestety nie robisz masy tylko coś w stylu rekompozycji. Nie koniecznie gigantyczne efekty.
   Jeśli chcesz pewnej porady to napisz do mnie pod adres email – toniejakamil@gmail.com
   Chętnie coś doradze 🙂

 • Pierwsze 2 tygodnie brałem po 4 mg, teraz biorę 8 mg jestem w koncu 4 tygodnia i jestem mega zadowolony, trochę od rana mnie czasem muli ale daje na to kawę i jest siii! Badam trójglicerydy co 2 tygodnie i między rozpoczęciem cyklu a badaniem po tygodniu i trzech różnica jest znikoma tj: spadek o 2,3 jednostki po tygodniu i (sumarycznie) spadek o 2,7 jednostki po 3 tygodniach, wszystko więc w normie, aspat wzrósł o 6,0 jednostek, gdzie do górnej granicy brakuje jeszcze 27 😀 Siłowo jestem mega zadowolony, skok obciążenia jest zauważalny, biceps robiłem przed lgd 18 kg hantlem x 10 reps, teraz robię 22 kg x 10 reps, przysiad z 100×10 na 125×8! 🙂 waga poszła o 3,5 kg do przodu, mięśnie nabite twarde, libido pierwsze dwa tygodnie mocno poszło do góry, teraz spadło trochę 😉
  jeszcze planuje jechać do 8 tygodni, jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pisać 😉

 • brawn lgd działa zajebiście, jestem w koncówce 3 tygodnia i efekty siłowe są bardzo dobre, trenuje 5×5 bil star, jem 250 kcal na plus powyżej zapotrzebowania. waga skoczyła o jakies 1,5-2 kg ale za to siłowo b. duży progres, swietnie rozwija siłę mięśni. Mimo nadwyżki kalorii sylwetka optycznie zyskuje, mięśnie barków i klatki są dużo wyraźniejsze, sylwetka optycznie na duzy plus

 • Jestem po cyklu na ostarynie, z której byłem bardzo zadowolony.

  Sylwetka ewidentnie na plus, siła mega mega jak dla mnie poszła w górę.
  Brałem pierwszy tydzień po 2 kapsy rano potem kolejne 2 tygodnie po 3 tablety, na koniec leciałem po 4 tabsy.
  W okolicy 4–5 tydzień mega przyrost siły, który mimo że już nie biorę jej 2 tydzień trzyma się ( czyli zero spadków na sile 🙂 )
  Teraz zamówiłem LGD aby wejsć na kolejny poziom 🙂 i zastanawiam się czy dodać sobie do niego IGF-1+ Liposomal Spray 30 ml.

  Co sądzicie będzie połączenie ok bez bloka.

  LG polecę z dwa tygodnie po 2-3 tablety a na koniec po 4.

 • Witam.
  Czy lgd 4033 mogę kupić na pierwszy kontakt z SARM ?
  Staż treningowy około 4 lat. Nigdy nie stosowałam żadnego dopingu.

  • ja bym jednak proponował oś łagodniejszego na pierwszy raz.
   Ostaryna? Może ewentualnie MK677 ale lgd to już powazniejszy środek.
   Cz wiesz że biorąc LGD 2 capsy (około 8mg) powinno się robić odblok?
   Teraz zastanów się skąd weźmiesz Clomid ? (nie kupisz tego w aptece jak vitC)

   • Dzięki za rady. O dopingu wiem sporo, jestem w stanie spokojnie przeprowadzić terapię lecz sytuacja nie pozwala mi na to. Dlatego chciałem sięgnąć po inne środki. Jeżeli chodzi o clomid te wszystkie nolvadexy arimidexy czy w ogóle SAA to nie ma problemu z załatwieniem. Chciałem raz wejść na cykl z SARMOW. Czytałem o ostrynie i wydaje mi się słaba. Ale nie mam za dużego pojęcia jeżeli chodzi o sarmy (zresztą w necie też za dużo tego nie ma) więc proszę o jakieś rady. Pozdrawiam 🙂

     • 2 środki to nie za dużo na pierwszy raz z sarmami ? Jak flaki by zareagowały na to ?

     • Przemek
      nie
      smiało można dawać dwa srodki, a jak sie boisz o flaki czy coś to dokup NAC i bedzie git, dorzucaj 1 g dziennie i bedą flaki bezpieczne.

 • witam wiec jak najlepiej stosować rozlożyć 8 mg lgd brawna? jak długo sie wkręca? czy dobry przy rekompozycji ,redukcji czy tylko na mase?

 • Mam pytanie odnośnie LGD-4033 ponieważ to bedzie pierwszy cykl brania sarmu to aby przybrać fajnie na wadze chodzi mi o czysty miesien to brac go samego czy z jakims polaczeniem ?

 • Jechałem lgd 6tyg po 4mg i 4 tyg po 8mg, nie zrobiłem badań i zastanawiam się czy organizm sam się odblokuje chce dorzucić DAA z activlaba na 4 tyg. Jest sens?

 • Witam,

  a czy cykle 2 tygodnie on- dwa off i plus kreatyna na off mają sens? Chcę zrobic fajnie siłę i mase, ale powoli – dobrej jakości.

   • Osłona jak najbardziej tak na epi ! Hades działa wzorowo brałem 2 m-ce siła itd duży plus z ostaryna Po samej ostarynie wątroba ok ale po epi próby np norma 60 alat a było 100 a bilirubina norma 1,2 A bylo 1,6 mimo tucda….odblok wystarczył pct elim1nate Olympus labs

 • Zakupiłem LGD z hades. Czy cykl 1-2 tyg 4 mg 3-4 tyg 6mg i 5-6 tyg 8mg to dobry pomysł czy od 3 tyg zacząć 8 mg?

 • Witam
  Potrzebuje porady w zakresie sarmow
  Jestem na osta 7 tyg(40g) I 5 mk677(20g)koncze ostarine I chce pociagnac mk677 jakies 6 miesiecy .
  Czy moglbym w miedzy czasie EPI czy tez podbic czyms innym sarmem
  Czy more halo?
  Dzieki I pozdrawiam

  • Zarzuć Epi i coś na wątrobe np NAC będzie bardzo spoko. Sam tak leciałem na zmiane epi z ostaryną i bardzo mocno siła poszła i mały recomp sylwetki wyszedł.

 • Witam. Mam po puszce LGD-4033 i Ostaryny z Hadesa. Jest to mój pierwszy kontakt z sarm. Pomoże ktoś jakoś to rozpisać jak brać i w jakich porach. Dodam że dieta jest trzymana, aktualnie wchodzę na dodatni bilans kaloryczny. Czy na koniec dokupić i wziąć ad3-pct?? Za każdą pomoc będę wdzięczny. Pozdro

 • Cześć. Jestem po jednym cyklu lLGD i ostaryny i jak dla mnie efekty super. Pytanie ile przerwy zrobić przed następnym i czy ten następny robić znowu na LGD +OSTa czy np wrzucić RAD+ coś czy jeszcze coś innego. Cel to sucha masa.
  Z góry dzięki za pomoc.

   • Witam własnie zakupilem to LGD juz jest u mnie do dzisaj zaczynam suplemntacje i chce zaczac od tych 4 mg przez pierwszy tydzien do 10 dni pozniej 6 i moze dojsc do 8 caly cykl planuje na 6 do 8 tyg i mam takie pytanko o jakich porach najlpiej to brac przed snem czy rano przed lub po sniadaniu? i czy dobrym pomyslem jest wrzucenie po tym cyklu ad-3 pct jako tak zwany odblok? pozdrawiam

    • Można rano po śniadaniu całą dzienną porcję jednorazowo. W kwestii odbloku najtrafniej odpowiedzą na to pytanie przeprowadzone badania pod koniec cyklu, m. in. LH i FSH.

     • Czyli po prostu po skonczonym cyklu zrobic sobie badania LH i FSH i jezeli cos bedzie nie tak choc troszke zielony jestem w tym temacie ale pewnie chodzi o jakies odbicia od norm które sa podane przy badaniu ..zrobic sobie odblok np na ad-3 pct?jest szansa wstawic tu wyniki tych badań celem uzykania jakis przydatnych informacji od pana w razie w?pozdrawiam

     • Niestety nie posiadam odpowiedniej wiedzy, aby interpretować wyniki badań. W sieci jest wiele osób które się tym zajmują, myślę, że pomogą w tej kwestii.

 • To delikatne blokowanie testosteronu to w moim przypadku 2.12 po pierwszym tygodniu brania norma od 2,84 do 8.0 LH wyzerowany czyli teoretycznie nawet jak strzelisz gola dzieci nie bedzie 😉 wiec fajny środek ale nie taki bezpieczny jak wszyscy piszą … dodam ze w USA wszystkie sarmy sa juz wyłączone z legalnego obrotu sa dostępne tylko w kroplach gdzie oficjalne przeznaczenie jest do „badań” z dopiskiem not for human use 🙂 .

   • Witam,mam pytanko,mam 37 lat z siłownia związany jestem połowę życia tyle że mam spore zaległości jeśli chodzi o nowosci,tak więc,posiadam kreatyne cm3- treca ,glutaminę,bcaa,carbo nox-olimpa,białko-mutanta plus oczywiście witaminy. Jest sens dorzucac do tego ostarynie i lgd ?z góry dziękuję za odpowiedź

Facebook

Ad