odchudzanie, tabletki na odchudzanie
Badania suplementów Odchudzanie Plotki suplementacyjne Suplementacja Suplementacja podczas odchudzania Suplementy diety

Johimbina – ważny składnik spalaczy tłuszczu

Spalacze z johimbiną są to suplementy diety, których zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Ich głównym składnikiem jest właśnie johimbina będąca alkaloidem niezwykle popularnym, jeśli chodzi o zwiększenia tempa spalania tkanki tłuszczowej. Tego typu preparaty są idealne zarówno dla osób chcących schudnąć ze względu na zbyt dużą ilość kilogramów, ale również i dla tych którzy są w fazie redukcji przy intensywnych treningach.

Każdy z nas z całą pewnością wie, że trudno jest pozbyć się tłuszczu z tych najbardziej newralgicznych miejsc, jak brzuch, uda czy pośladki. Według przeprowadzonych badań johimbina jest najbardziej skutecznym i efektywnym środkiem, który działa na oporną tkankę tłuszczową. Mówiąc o spalaczach z johimbiną warto również wspomnieć, iż oprócz redukcji wpływają one pozytywnie na życie seksualne, na zwiększenie libido, poprawę wrażliwości sfer erogennych, na lepsze doznania seksualne. Jeden produkt, a podwójne jakże pozytywne działanie.

Co to jest johimbina?

Johimbina jest to alkaloid, który pochodzi z kory drzewa afrykańskiego zwanego johimbiną lekarską oraz z krzewów azjatyckich rauwolfii żmijowej. Składnikami aktywnymi jest yohibina i alkaloidy indolowe. Służy ona do redukcji tkanki tłuszczowej, jak również i do zwiększania doznań seksualnych.

Jak działają spalacze z johimbiną?

Zażywając tego typu preparaty blokujemy niektóre receptory w naszym organizmie, co skutkuje przede wszystkim poprawą działania układu współczulnego, a to z kolei ma wpływ na zwiększenie wydzielania hormonów- adrenaliny i noradrenaliny do krwiobiegu. Działanie spalaczy z johimbiną nasila lipolizę, a więc proces spalania tłuszczu. Johimbina blokując receptory alfa-2-adrenergiczne zapobiega łączeniu ich z adrenaliną i noradrenaliną. Ze względu na to, ze takie receptory znajdują się w najbardziej newralgicznych częściach naszego ciała, w tych partiach nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje w odpowiedni sposób spalony. Johimbina oprócz redukcji, przyczynia się także do łagodzenia występowania cellulitu i do poprawy sfery seksualnej, zarówno u kobiet, jak również i u mężczyzn.

Dawkowanie johimbiny

Aby efektywnie spalić tkankę tłuszczową zaleca się przyjmowanie około 0,2 mg na kilogram masy ciała. Jeśli więc przeciętnie osoba waży 90 kg, przyjąć powinna około 18 g tego preparatu. Nie od razu jednak powinno się zjadać taką dawkę, gdyż u wielu osób johimbina może prowadzić do nieprzyjemnych w skutkach konsekwencji. Początkowo więc przyjąć warto dawkę o połowę mniejszą, a następnie po jakimś czasie, jeśli nie czujemy się źle ją zwiększyć. Tylko w taki bowiem sposób postawimy na pełnie bezpieczeństwa z jednoczesnym dążeniem do upragnionej figury.

Tagi

O autorze

Sylwia Lelonek

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką. W wolnym czasie trenuje i podróżuje. Wiedzę czerpie ze szkoleń, książek, najnowszych badań i merytorycznych dyskusji.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad