Badania suplementów Plotki suplementacyjne Suplementacja Suplementy diety

Epikatechina – lepszy wzrost masy mięśniowej

Epikatechina jest to erogeniczny przeciwutleniacz, który w branży fitness odgrywa niezwykle ważną rolę. Ten bioaktywny związek wpływa znacząco na dobry stan zdrowia, ale w sposób szczególny na wydajność organizmu podczas wysiłku fizycznego. Dziś stanowi ceniony na rynku suplement, który przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej.

Jak działa epikatechina?

Epikatechina ma szerokie działanie na organizm człowieka. Po pierwsze zwiększa ona wzrost i siłę mięśni oraz ich wytrzymałość. Po drugie hamuje ona miostatynę, która odpowiedzialna jest za ograniczenie rozrostu masy mięśniowej. Po trzecie zwiększa przepływ krwi i tlenku azotu oraz wrażliwość na insulinę. Ponadto hamuje nadmierny apetyt, co znacząco wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Epikatechina zwiększa także poziom testosteronu, wpływa na zdrowie, na dobrą kondycję i na lepsze wyniki sportowe.

Dawkowanie

Każdy produkt jest inny i dlatego też ważne jest to, abyśmy sugerowali się tym, co jest napisane na ulotce. Zaleca się stosowanie od 150 mg środka, by można było zauważyć znaczące efekty. Podstawą jest stosować się do zaleceń producenta i przyjmować taką ilość i w takich porach, jakie przez niego są określone.

Dla kogo epikatechina?

Jest to produkt dobry dla osób, chcących zyskać jak najlepsze efekty na siłowni. Epikatechina wpłynie zarówno na wzrost masy mięśniowej, co zauważymy po zmieniającej się muskulaturze, ale również wpływanie na lepsze wykorzystanie energii, na mocniejsze treningi, ale i na szybszą regenerację. Dobry produkt dla wszystkich osób trenujących siłowo, chcących zyskać dobre wyniki i wymarzone ciało.

O autorze

Sylwia Lelonek

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką. W wolnym czasie trenuje i podróżuje. Wiedzę czerpie ze szkoleń, książek, najnowszych badań i merytorycznych dyskusji.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad