Diety Odchudzanie Odżywianie

DIETA ZMIENIAJĄCA RYSY TWARZY

Wiele osób śmieje się z gwiazd, które wypierając się operacji plastycznych czy zabiegów kosmetycznych przekonują wszystkich, że zmianę rysów twarzy zawdzięczają odpowiedniej diecie. Czasami przemiana jest zasługą chirurga czy kosmetyczki, ale odpowiednio dobrana dieta naprawdę może zdziałać cuda a tym bardziej, gdy w grę wchodzą nadprogramowe kilogramy, nietolerancje lub alergie pokarmowe, problemy hormonalne, metaboliczne itp.

Przykładem jestem ja sama 🙂  Po prawo ponoć kilka lat mniej,  lepszy owal twarzy, napięta skóra, „powiększone” oczy, nieskazitelna cera, brak opuchlizny i zmarszczek ” mimo utraty ok 30 kilogramów i 5 lat różnicy!

Jak widać jeśli chcesz lepiej wyglądać to wcale niepotrzebny Ci chirurg plastyczny a po prostu wystarczy zmienić model odżywiania na taki, który Ci służy (dieta ketogeniczna czy LCHF to nie jedyna słuszna droga ?). Twoja twarz mówi co jesz!

Po lewej: Zbilansowana dieta 5 posiłków co 3 godziny: gluten, nabiał, cukier, węglowodany, owoce i warzywa, sporadycznie żywność przetworzona oraz unikanie tłuszczu i jajek (produkty light, chude mięsa i ryby, pieczywo, mąki i makarony wieloziarniste, kasze itp.)

Po prawej dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa: jajka, zdrowe tłuszcze, tłuste mięsa, ryby, owoce morza i podroby, kiszonki, warzywa niskowęglowodanowe, bez glutenu i cukru oraz ograniczony nabiał.

 

O autorze

AleksandraLCHF

AleksandraLCHF

Mam na imię Ola i od 2013 roku jestem fanką LCHF oraz ketozy, dzięki którym udało mi się schudnąć ponad 25 kg oraz odzyskać zdrowie. Za namową męża i znajomych założyłam bloga o odżywianiu LCHF (low carb high fat). Znajdują się na nim informacje na temat diet wysokotłuszczowych i niskowęglowodanowych takich jak LCHF, ketogeniczna, optymalna czy paleo a także przepisy dla osób z nietolerancjami m.in. glutenu czy laktozy. Choć blog początkowo miał być typowo kulinarny to cały czas zmienia się i rozwija podobnie jak ja i moje podejście do ketozy, która jest najbliższa mojemu sercu. Staram się aby ludzie zrozumieli, że ketoza to nie tylko odpowiedni model odżywiania ale przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, czerpanie pozytywów ze słońca i zimna, dbanie o rytm dobowy i roczny organizmu oraz wiele innych niedocenianych w dzisiejszych czasach "tricków" ;)

Zapraszam do wspólnego gotowania, pieczenia i cieszenia się zdrowiem oraz życiem!

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad