Badania suplementów Healthy Lifestyle Plotki suplementacyjne Suplementacja Suplementy diety

Bostery testosteronu – podbij swój testosteron!

Niski poziom testosteronu może znacząco wpłynąć na jakość życia wielu mężczyzn, ale i kobiet. Szybkie przybieranie na wadze, ginekomastia, zmęczenie, problemy z pamięcią, zaburzenia erekcji, zmniejszona siła i masa mięśniowa, ból, drażliwość, łamliwość kości, w kości lęk i depresja. To jedne z głównych przyczyn niskiego poziomu testosteronu. U kobiet z kolei niski testosteron objawia się zmniejszonym popędem seksualnym, brakiem tkanki mięśniowej, otyłością, słabą pamięcią, a także chorobami serca, czy także depresją.

Czym są więc boostery testosteronu? Są to preparaty, które mają na celu zwiększenie poziomu testosteronu u osób, które mają go zaniżony. Nie są to dawki, które przyczynią się do kilkukrotnego jego podwyższenia, ale do osiągnięcia granicy normy. To naturalna i bezpieczna forma zwiększania poziomu testosteronu. Dla porównania jest to o 20-50 % wzrostu, gdzie w przypadku sterydów ten wzrost wynosi więcej niż 300%.

Jakie rodzaje boosterów istnieją?

Na rynku wyróżnić możemy wiele boosterów, które dostępne są zarówno w aptekach, jak również i w sklepach z odżywkami. Do najbardziej popularnych zaliczają się między innymi:

  • Tribulus Terrestris - jest to booster, który choć nie ma wpływu na testosteron, zwiększa on libido. Zażywanie go pozwala zyskać większą pewność siebie, zwiększyć popęd seksualny i ochronić organizm przed negatywnymi skutkami stresu. Zawiera saponiny sterydowe Tribulus, dzięki którym ten poziom testosteronu w naturalny sposób można zwiększyć.
  • DAA czyli kwas D-asparaginowy. Preparat ten pozwala zwiększyć poziom testosteronu nawet o 42% w bardzo szybkim czasie od jego zażywania. Jego minusem jest jednak krótki czas działania, dlatego też zaleca się podawanie go w okresie 21 dni, a następnie stosowanie 14 dni przerwy lub zmiana na inny booster. Doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn niepłodnych i dla osób starszych.
  • Maca - ,,niehormonalny” wzmacniacz libido i dla kobiet i dla mężczyzn. Zaleca się stosowanie jej przez dłuższy okres czasu, aby móc zauważyć efekty.
  • Kozieradka - to substancja wzmacniająca produkcję testosteronu. Jej zażywanie zwiększa poziom testosteronu, obniża DHT, ale nie zmniejszając przy tym libido.
  • Tongkat Ali - malezyjskie zioło będące afrodyzjakiem, które wykazuje delikatny wzrost testosteronu. Zwiększa libido.
  • Mucuna Pruriens - to roślina będąca źródłem L-DOPA, prekursora dopaminy. Zwiększa libido.

Warto również jako uzupełnienie stosować Saw  Palmetto – palma sabałowa, która chroni przed przerostem prostaty, magnez biorący udział w powstawaniu testosteronu, cynk - suplement, który może przyczynić się do zwiększenia testosteronu. Pod wpływem aktywności z potem tracimy te właśnie minerały, a więc warto je uzupełnić, by móc przywrócić organizm do odpowiedniej kondycji. I oczywiście niezbędna jest także witamina B6 pomagająca przyswoić cynk i magnez.

Jak działają boostery testosteronu?

Boostery testosteronu nie są to sterydy, które zwiększają testosteron do ogromnego poziomu, powodując wiele skutków ubocznych. Są to preparaty naturalne, często ziołowe, dzięki którym można w naturalny sposób podnieść poziom testosteronu do odpowiedniego poziomu, które pozwoli zwiększyć libido, zminimalizować zmęczenie, bezsenność i zaniki pamięci. W bardzo bezpieczny dla organizmu sposób boostery testosteronu przede wszystkim poprawiają jakość życia nie ingerując przy tym w organizm szkodliwie.

Jakie dawki boosterów testosteronu należy przyjmować i kiedy?

Każdy booster jest inny dlatego też nie ma jednoznacznej odpowiedz na to, jakie dawki należy przyjmować. Na pewno warto postawić na boostery ziołowe, w tym buzdyganek naziemny, palmę sabałową, kozieradkę, czy też pokrzywę zwyczajną. Każde kupowane opakowanie zawiera wewnątrz ulotkę, w której zawarta jest dawka przyjmowanego preparatu, jak i czas kiedy należy go przyjmować. Nie wolno zażywać więcej, niż zalecana przez producenta ilość. Dobrze jest skonsultować przyjmowanie boosterów z lekarzem specjalistą, bowiem wszystko zależy od naszych wyników badań, wieku czy sposobu życia jakim żyjemy. Każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie, dlatego też tak istotne jest przyjmowanie określonej ilości specyfików.

Boostery testosteronu- badania potwierdzające ich działanie

Poziom testosteronu możemy określić na podstawie badanie z krwi. U mężczyzn norma ta wynosi 6,9- 34,7 nmol/l, u kobiet 0,7-2,8 nmol/l. Duże znaczenie ma witamina D, która za takiego boostera testosteronu również może być uznawana. Uważa się, że boostery mogą działać, ale nie ma 100% pewności, że na pewno ich zażywanie tak znacząco może poprawić jakość życia. Większość osób odczuwa pozytywne działanie boosterów, jednak są takie osoby, na które takie produkty zupełnie nie działają. To, o czym należy pamiętać to fakt, że oprócz zażywania boosterów należy także postawić na dietę odpowiednią w tłuszcze, na cynk i witaminę D.  Według przeprowadzonych przez Pilza badań wykazano, iż po roku suplementacji poziom testosteronu zwiększył się, a więc badania pokazują, że takie produkty naprawdę znajdują zastosowanie i ukazują pozytywne efekty.

Dla kogo są boostery testosteronu?

Z pewnością boostery testosteronu nie są dla wszystkich. Nie zaleca się podawania ich mężczyznom poniżej 30 roku życia. Same objawy nie świadczą o tym, że należy od razu postawić na booster. W pierwszej kolejności należy wykonać badanie krwi na sprawdzenie poziomu testosteronu. Jeśli jest on faktycznie zbyt niski możemy wybrać takie właśnie naturalne metody zwiększające ten poziom. Na początku warto jednak postawić na odpowiednie witaminy, bowiem właśnie one mogą pomóc nam utrzymać poziom testosteronu na odpowiednim poziomie. Boostery zaleca się je przede wszystkim mężczyznom, którzy narażeni są na przewlekły stres, którzy nie stosują zdrowej i zbilansowanej diety, którzy cierpią na bezsenność, chroniczne zmęczenie i problemy z erekcją. Boostery testosteronu są także doskonałym sposobem na to, by zwiększyć nastrój i podnieść energię.

Najlepsze boostery testosteronu- MIXY

Chcąc zdecydować się na taką naturalną i przede wszystkim bezpieczną formę zwiększenia poziomu testosteronu w naszym organizmie, w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, jaki produkt zakupić, żeby ten spełnił nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby. Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem są mixy będące wieloskładnikowymi mieszankami wyciągów roślinnych. Ich zadaniem jest zarówno podnoszenie poziomu testosteronu, jak również i obniżanie estrogenów. Najbardziej popularne: Tribulus Terrestis- buzdyganek naziemny, pokrzywa zwyczajna, trójjodotyronina i IGF-1, a także kozieradka pospolita.  Wybór mixów to najlepsze, na co tylko możemy postawić.

 

O autorze

Sylwia Lelonek

Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką. W wolnym czasie trenuje i podróżuje. Wiedzę czerpie ze szkoleń, książek, najnowszych badań i merytorycznych dyskusji.

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad