Diety Odchudzanie Suplementacja Suplementacja podczas odchudzania Suplementy diety

BHB CZYLI JAK PRZYSPIESZYĆ WEJŚCIE LUB WZMOCNIĆ KETOZĘ, POPRAWIĆ WYDOLNOŚĆ FIZYCZNĄ I UMYSŁOWĄ, REDUKOWAĆ STANY ZAPALNE ITP.

Ostatnio miałam okazję testować BHB, czyli tzw. "ketony w proszku" marki Apollo's Hegemony od Muscle Zone. Moim celem był szybki powrót a dokładnie pogłębienie ketozy, w której jestem od blisko 5 lat. Z racji mocnego zaadaptowania i przetartych szlaków metabolicznych w połączeniu z postem, olejem MCT i morsowaniem wejście w ketozę zajmuje mi max 2 dni. Nie mogłam pozwolić sobie na słabsze samopoczucie i tradycyjne pogłębianie ketonemii a dodatkowo zależało mi w tym czasie na poprawieniu funkcji kognitywnych. Miałam duży wysiłek umysłowy zarówno w pracy po powrocie z dłuższego urlopu, jak i w związku z 10-godzinnym szkoleniem nt. LCHF jakie wtedy prowadziłam. 

Wszystkie założenia i oczekiwania zostały spełnione w 100%. Zdecydowanie odczuwalna energia oraz rozjaśnienie umysłu i tu uprzedzę pytania o to czy sama ketoza mi tego nie gwarantuje? Oczywiście, że gwarantuje i na LCHF działam zdecydowanie lepiej niż kiedyś na zbilansowanej diecie bez zjazdów energetycznych, ale czasem potrzeba więcej gdy po 8 h pracy na etacie siadam jeszcze do komputera, bloga, prezentacji na szkolenie czy mam poprowadzić wykład. W takich awaryjnych sytuacjach można się wspomóc a że nie piję kawy, to sięgam właśnie po BHB 😉 

BHB to także wiele innych dobroczynnych właściwości jak np. poprawa wydolności fizycznej czy redukcja stanów zapalnych. Więcej na jego temat możecie poczytać także w recenzji mojego keto kolegi Sebastiana 😉

 

O autorze

AleksandraLCHF

AleksandraLCHF

Mam na imię Ola i od 2013 roku jestem fanką LCHF oraz ketozy, dzięki którym udało mi się schudnąć ponad 25 kg oraz odzyskać zdrowie. Za namową męża i znajomych założyłam bloga o odżywianiu LCHF (low carb high fat). Znajdują się na nim informacje na temat diet wysokotłuszczowych i niskowęglowodanowych takich jak LCHF, ketogeniczna, optymalna czy paleo a także przepisy dla osób z nietolerancjami m.in. glutenu czy laktozy. Choć blog początkowo miał być typowo kulinarny to cały czas zmienia się i rozwija podobnie jak ja i moje podejście do ketozy, która jest najbliższa mojemu sercu. Staram się aby ludzie zrozumieli, że ketoza to nie tylko odpowiedni model odżywiania ale przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, czerpanie pozytywów ze słońca i zimna, dbanie o rytm dobowy i roczny organizmu oraz wiele innych niedocenianych w dzisiejszych czasach "tricków" ;)

Zapraszam do wspólnego gotowania, pieczenia i cieszenia się zdrowiem oraz życiem!

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad