Adrenal Cortex
Suplementacja Suplementy diety

Adrenal Cortex – preparaty z ekstraktami kory nadnerczy

Zdrowie i sprawność nadnerczy jest na uwadze wielu osób świadomych funkcjonowania swojego organizmu. Ze względu na atakujący na z każdej strony stres, funkcjonowanie tych niewielkich gruczołów może ulegać przeróżnym zaburzeniom. Nierzadko decydujemy się na na włączenie specjalistycznej suplementacji, by wspomóc się w walce z konsekwencjami stresu. Jednym z najbardziej preferowanych preparatów w tym celu jest Adrenal Cortex.

W obiegowych przesłaniach usłyszeć możemy teorię, że gdy chcemy usprawnić funkcjonowanie danego organu, na naszym talerzu powinien wylądować właśnie ten organ ze sklepu mięsnego. Z tego też powodu chętnie wybierane są podroby, takie wątróbka, serca, czy też nerki, które cieszą się bogatym profilem odżywczym, a odpowiednio przyrządzone mają również atrakcyjne walory kulinarne. Po spojrzeniu na tabele wartości odżywczych widać, że podroby będą nam służyć.

Seeking Health Adrenal Cortex 60 caps
Seeking Health Adrenal Cortex 60 caps

Trend ten pojawił się także w suplementacji. Niektóre marki produkują suplementy z ekstraktami suszonych organów zwierzęcych, a wśród nich znaleźć możemy tkankę tarczycy, nerek, przysadki, czy też trzustki, a nawet różnego rodzaju mieszanki, które mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych preparatów multiwitaminowych. Znaleźć można nawet suplementy z liofilizowanym łożyskiem wołowym, które ma między innymi pomóc w powrocie do homeostazy po ciąży.

Najpopularniejszym jednak jest produkt Adrenal Cortex, głównie marki Thorne. W składzie zawiera 50 mg liofilizowanego koncentratu kory nadnerczy bydlęcej. W założeniu produkt taki ma dostarczać wszelkich składników potrzebnych do prawidłowej pracy nadnerczy, regulacji osi HPA i sprawnego przebiegu steroidogenezy. Według licznych relacji użytkowników, sprawdza się w tej roli doskonale. W raportach spotkać się można z powrotem sił witalnych, lepszym samopoczuciem, łatwiejszym przywróceniem rytmu dobowego i lepszą tolerancją stresu. Przy czym produkt jest całkowicie naturalny!

Od niedawna w ofercie sklepu MZ znaleźć możecie również Adrenal Cortex jednej z najbardziej cenionych marek prozdrowotnych – Seeking Health. W składzie ma dokładnie tę samą ilość koncentratu nadnerczy i taką samą ilość kapsułek w opakowaniu. Warto zauważyć, że wybierając produkt od Seeking Health dostajemy ten sam skład za niższą cenę. Jest to dobra wiadomość dla amatorów starego produktu Thorna, szczególnie tych regularnie stosujących Adrenal Cortex, ponieważ teraz można zdobyć suplement o tak samo wysokim standardzie jakości, oszczędzając część pieniędzy, które można wykorzystać na przykład na dodatkowe wsparcie suplementacyjne.

O autorze

Wojciech Nowosada

Wojciech Nowosada

Od zawsze pasjonowało mnie to jak funkcjonuje ludzki organizm. Stale poszerzam wiedzę z zakresu dietetyki, głównie sportowej, medycyny (endokrynologii i psychiatrii) i farmakologii. Moje zainteresowanie w szczególności przyciąga praca mózgu i działanie środków psychoaktywnych. Pracuję z pasją i staram się być na bieżąco z odkryciami nauki. W międzyczasie pomagam ludziom w kształtowaniu wymarzonych sylwetek i regulacji nastroju. Stworzyłem i rozwijam blog o nootropach i chemii mózgu: www.grananerwach.pl

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad