Ranking kompleksów witaminowo-minerałowych

W obecnych czasach rzadko kiedy mamy możliwość zjedzenia zdrowego, bogatego w warzywa i owoce posiłku.

Łykamy witaminy i minerały, kierując się często tylko i wyłącznie ceną danego kompleksu.
Ale czy każdy preparat jest taki sam? Dlaczego jedne kosztują 100 zł a inne 20 zł?

Wszystko za sprawą przyswajalności danych produktów. Najtańsze produkty zawierają wyłącznie witaminy pochodzenia syntetycznego. Opakowane barwnikami, nierzadko cukrem itd. Produkt tego typu ma nam pomóc uzupełnić braki witamin i minerałów w sposób optymalny dla naszego organizmu.
Przy produktach za 20 PLN przyswajalność ze względu na tanie, wyłącznie syntetyczne procesy wytwarzania wynosi ledwie 15%!

„Najlepszymi źródłami witamin i minerałów są produkty pochodzenia roślinnego”

To prawda, ale łatwo o tym napisać, a trudniej to wykonać bowiem nie każdy z nas dysponuje czasem jak i wiedzą jakie produkty i w jakich ilościach jeść.
Jedząc 100 g. marchewki dziennie spełnimy zapotrzebowanie witaminy A, jednak aby dostarczyć odpowiednią ilość magnezu potrzeba już kilograma szpinaku, czy 300 gram fasoli.

Preparaty witaminowe to nie tylko droga na skróty, są często pomocną dłonią w skrajnych sytuacjach:

-monotonna dieta, brak warzyw, śladowe ilości owoców, alkohol oraz kawa.
-w podeszłym wieku problemy gastryczne uniemożliwiają spożycie odpowiednich ilości warzyw, głownie zasadowych kalafior, szpinak czy brokuły.
-okres zimowy to ogromne zubożenie diety składniki pochodzące z warzyw, jest ich znacznie mniej na rynku a i my nie zawsze o nich pamiętamy…
-infekcje oraz choroby, przy biegunce, wysokiej gorączce nie jesteśmy w stanie niczego zjeść, wówczas w organizmie następują bardzo duże deficyty witaminvitamins-521368_640

Jaki kompleks witamin wybrać

Istniejemy jako firma muscle-zone.pl na rynku sprzedaży odżywek i suplementów od 10 lat, w miarę upływu tego czasu widzimy jakie są wybory naszych klientów, świadome wybory. Dlatego postanowiliśmy się podzielić informacjami jakie preparaty są najczęściej kupowane ze względu na biodostępność i jakość.

Ranking witamin

Adam
cart

1. ADAM – NOW Foods (http://www.muscle-zone.pl/preparaty-witaminowe-dla-mezczyzn/adam-90-gelkaps)
Adam to bardzo kompleksowy, wzbogacony o ekstrakty roślinne działające prozdrowotnie, zestaw witaminowo-mineralny, przeznaczony dla mężczyzn. Wykazuje bardzo dużą przyswajalność oraz cechuję się łatwością suplementacji ze względu na formułę softgels.
EVE
cart
EVE to preparat stworzony dla kobiet, cechuje się charakterystyczną dla żeńskiej płci podażą witamin i minerałów. Dodatkowo wzbogacono skład o substancje pozwalające redukować szkodliwe wolne rodniki, pozytywnie wpływające na układ moczowy oraz o substraty pozwalające opóźniać procesy starzenia.
EVE – NOW Foods (http://www.muscle-zone.pl/preparaty-witaminowe-dla-kobiet/eve-multiple-180-tab)
Life Essence
cart
2. LifeEssence – Pure Essence (http://www.muscle-zone.pl/preparaty-witaminowe-dla-mezczyzn/life-essence-261g)
LifeEssence jest preparatem posiadającym w składzie zestaw witamin, minerałów, ekstraktów ziołowych wzbogaconych o enzymy ułatwiające trawienie. Produkt posiada ekstrakty pochodzenia naturalnego, zarówno z owoców jak i warzyw! Forma proszku przeznaczona jest dla tych, którzy nie przepadają za przełykaniem dużych tabletek.
Orange Triad + Greens
cart
3. Orange Triad Greens – Controlled Labs (http://www.muscle-zone.pl/kompleksy-witamin-i-mineralow/orange-triad-greens-412g)
Orange Triad Greens jest jednym z najbogatszych pod względem składu produktów. Poza witaminami i minerałami zawiera mnóstwo substancji wywierających korzystny wpływ na te sfery naszego organizmu, które są szczególnie narażone na kłopoty spowodowane aktywnością fizyczną – układ odpornościowy, układ pokarmowy oraz stawy i więzadła.
Dr. Feel Good!
cart
4. Dr. Feel Good! – San (http://www.muscle-zone.pl/kompleksy-witamin-i-mineralow/dr-feel-good-224-tab)
Dr. Feel Good! jest mocno oddziaływującym produktem na nasze dobre samopoczucie, ponieważ pomimo wielu witamin i minerałów zawiera też substancje odżywiające nasz mózg i zapewniające dobre samopoczucie.
Opti-Men
cart
5. Opti-MenOptimum Nutrition (http://www.muscle-zone.pl/preparaty-witaminowe-dla-mezczyzn/opti-men-180-tab)
Opti-Men jest suplementem witaminowo-mineralnym, opracowanym specjalnie według zapotrzebowania męskiego organizmu. Specjalnie skomponowana formuła, wzbogacona o ziołowe ekstrakty oraz antyoksydanty, ma na celu utrzymanie jak największej sprawności fizycznej oraz intelektualnej. Opti-Men pomaga utrzymać na optymalnym poziomie tak ważny dla mężczyzny hormon – testosteron.

16 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł