Blogi Treningowe Motywatory Odżywianie

Planowane 2 tyg przerwy od treningu, pobyt w USA, Mr Olympia 2017!

Witajcie!

Na reszcie w Polsce! Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu! Nie wyobrażam sobie wszystkiego zostawić i wyprowadzić się do innego kraju tak jakby nigdy nic, przywiązuje się w szczególności do ludzi, którzy mnie otaczają!

Miałem okazję na żywo obejrzeć finały Mr Olympia, to było niesamowite zobaczyć koni z kategorii 212 i OPEN! Niesamowite, nadludzie, nie są mniejsi niż na zdjęciach! 🙂 Czy chciałbym tak wyglądać gdybym w ogóle miał takową możliwość? Nie… ale jest to coś naprawdę nadzwyczajnego, kosztuje ogrom pracy, pieniędzy i wyrzeczeń, ponad 90 % ludzi nawet takowej genetyki nie ma, żeby tak wyglądać wkładając tyle samo pracy co ci czołowi zawodnicy.

Czy stany mnie zachwycają? Jest inaczej, warto zobaczyć, piękne widoki, niesamowite cuda natury. Czy chciałbym tam mieszkać? Nie… za dużo tempo życia, pomimo 5 pasów korki większe niż w Polsce. Nie lubię ciągle się zastanawiać czy zdążę gdziekolwiek. Pomimo tego jest tam pięknie, jest inaczej, inna kultura, mili ludzie dookoła, jak najbardziej polecam zwiedzić.

Przez 10 dniowy pobyt zatęskniłem za naszym pieczywem, bardziej naturalnym jedzeniem. Niestety jakość wielu produktów żywnościowych pozostawia wiele do życzenia, pieczywo? Każde smakuje jak surowy tost. Śniadania w przeciętnych hotelach to jaja z proszku, chemiczne pieczywo i mleko w proszku, a smak kawy? Fatalny.

Na każdym rogu FAST FOOD, dobra restauracja jest rzadkością, a jednak ja należę do osób co wolą zjeść kawał dobrego mięcha z ziemniakiem niż miękką bułę z ala mięsem z frytkownicy.

Targi Mr Olympia w porównaniu do targów kulturystycznych w Polsce…. Co tu dużo mówić, jest jeszcze między nami mała przepaść na korzyść USA. Bardzo dużo stoisk, kosmicznie duża hala, każda firma wręcz wpycha próbki w dłonie tylko, żeby spróbować ich produktów, organizują wiele konkursów, rzucają swoje produkty  w tłum. Byłem w szoku. Choć nie odstajemy zbyt bardzo, w Polsce branża fitness jest już na bardzo wysokim poziomie.

Wygrana Philla wg mnie zasłużona 🙂 Ładna proporcja, świetne docięcie. Drugie miejsce Ramy’ego jak najbardziej słuszne. Jest nadzwyczaj wielki, ale to nie jest to co prezentuje Phill. Nie tak ekstremalna separacja, szersza miednica sprawia, że Phill go pokonał! Szkoda mi Dextera, wg mnie ten weteran powinien być wyżej!

Niestety panuje bardzo wysoki poziom otyłości, nie da się tego nie zauważyć. Jest to bardzo przykre jak widzi się kobietę z 25 lat, która jest tak otyła, że jeździ już po markecie jakimś elektrycznym samochodzikiem dla emerytów kupując śmieciowe jedzenie, ale zapewne w pewnym stopniu sama sobie zapracowała na taki los… Mnie to aż gryzło w oczy.

Na każdym produkcie na etykiecie głównej dużymi literami opisana ilość kalorii w porcji danego produktu, pewno to jakiś krok w walce z otyłością, jak widać nic nie daje. Nawet każdy hamburger czy obiad w restauracji ma napisaną szacunkową ilość kalorii, starają się, nie można im tego zarzucić. Tylko jak tu trzymać linie jak jest po drodzę 15 fastfoodów i jedna porządna knajpa 3 razy droższa niż ten fast? Sami sobie fundują taki los.

Troszkę fotek!

Parę zdjęć z gwiazdami światowej kulturystyki. Jak widać napojów na słodzikach nie brakuje, to może 1/5 z tych ogólnodostępnych w sklepach. Parę zdjęć jedzonka. Czy jadłem fast foody? W 1 i ostatni dzień pobytu troszkę pojadłem. Tak to zdrowe, racjonalne żywienie czyt. stejki z pieczonym ziemniorem, śmietanką i masełkiem 🙂

Jestem mięsożerny i dobre mięcho tu mnie podstawa!

Pozdrawiam was! Wracam do treningów, 1 trening już za mną! Wypoczynek aktywny to coś pięknego! Czuje, że podjąłem bardzo mądrą decyzje! Głód treningowy, motywacja jest na bardzo wysokim poziomie!

http://www.facebook.pl/olikanek

O autorze

Oliwer

Oliwer

› Zobacz wszystkie artykuły

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

Facebook

Ad