SARM

Cardarine SARM #7

SARM GW-501516 Cardarine

Czym jest Cardarine?

Cardarine (GW-501516, GW1516, GSK-516 lub endurobol) to substancja, która działa jako modulator receptorów hormonalnych. GW-501516 aktywuje AMP kinazy białkowej, aktywowanie pobudza wychwyt glukozy w mięśniach szkieletowych. Przy podawaniu cardarine wykazano, że odwraca zaburzenia metaboliczne u otyłych ludzi, z przedcukrzycowym zespołem metabolicznym, najprawdopodobniej poprzez stymulowanie utleniania kwasów tłuszczowych. Cardarine zaproponowano jako potencjalny sposób leczenia otyłości i związanych z nimi warunków, zwłaszcza gdy są stosowane w połączeniu ze związkiem synergistycznym AICAR Ta kombinacja wykazuje znaczne zwiększenie wytrzymałości ćwiczeń w badaniach na zwierzętach.

cardarine

Jakie ma działanie?

Cardarine jest selektywnym aktywatorem receptora PPARδ. Wyświetla wysokie powinowactwo (K i = 1 Nm) i mocy (EC 50 = 1 Nm) dla PPARδ z> 1000-krotną selektywność nad PPARa i PPARy.

U ssaków, podawanie GW-501516, działającego na PPARδ angażuje aktywator PGC-1a. Koaktywator PPARδ podnosi ekspresję białek biorących udział w wydatkach na energię. Ponadto u szczurów leczonych cardarine, wykazano zwiększenie metabolizmu kwasu tłuszczowego w mięśniach szkieletowych i ochrony przed dietą prowadzącą do otyłości i cukrzycy typu II! U otyłych rezusów, GW-501516 zwiększony poziom lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) oraz obniża poziom lipoprotein o bardzo małej gęstości (VLDL). Mechanizm działania agonistów PPARδ podwyższają nieznacznie HDL. Wydaję się być to spowodowane zwiększoną ekspresją ABCA1 transportera cholesterolu.

Istnieją dwa główne zastosowania GW-501516 w sporcie.

Pierwszym i najbardziej powszechnym w użyciu jest wpływ na zwiększenie wytrzymałości. Cardarine zostało zakazane dla profesjonalnych sportowców, ze względu na nieuczciwą przewagę pod kątem wytrzymałościowym. Środek wywołuje silny wzrost wytrzymałości. Użytkownicy stosujący cardarine przekonają się, że jest kluczowym środkiem w tym aspekcie. Typowym dawka wykazująca działanie na wzrost wytrzymałości mięśniowej to zaledwie 10 mg dziennie.

Druga zaletą korzystania  z GW-501516 jest utrata tkanki tłuszczowej. Wielu użytkowników stosujących środek potwierdza zwiększony ubytek tkanki magazynującej oraz działanie antykataboliczne. Dzięki cardarine przekonasz się że można palić tkankę tłuszczową nie tracąc mięśni. To zjawisko zachodzi szczególnie, gdy używasz go w połączeniu z Ostarine i S4 , żeby utrzymać jak najwięcej mięśni, jak to możliwe. Dawka 10 mg dziennie wykazuje skuteczność w utracie ilości tłuszczu, ale wzrost do 20 mg dziennie pozwoli uświadczyć znacznie lepszych efektów.

Ze względu na silne wspomaganie mięśni cardarine ( GW-501516) został wpisany na listę środków zakazanych w profesjonalnym sporcie. Mimo tych przeciwdziałań wielu sportowców z dziedzin wytrzymałościowych jak kolarstwo czy chód sportowy, zostało zdyskwalifikowanych za jego używanie.
http://espn.go.com/espn/wire?section=trackandfield&id=11201932

Jak dawkować?

Zalecana dawka dla cardarine wynosi 10-20 mg, a cykliczność stosowania do 8 tygodni.
Dzięki okresowi półtrwania wynoszącemu około 20-24 godzin możemy stosować preparat raz dziennie. W przypadku większej dawki można zastosować dwie porcje  co 8-10 godzin.

Podsumowanie

 1. Cardarine jest skuteczne w poprawie wytrzymałości mięsni.
 2. Likwiduje zbędną tkankę tłuszczową wykorzystując ją jako energię.
 3. Zwiększa tempo metabolizmu czym skutecznie zwiększa lipolizę.
 4. Dzięki okresowi półtrwania ok. 24-godzin, pozwala na wygodne i bezpieczne dawkowanie.
 5. GW-501516 ma korzystne efekty potwierdzone badaniami klinicznymi.

O autorze

Jakub Kola

Jakub Kola

Interesuję się suplementacją oraz dietetyką od 2004 roku. Stale doskonale się w tych aspektach. Posiadam status doradcy na największym forum sportowym w kraju.

› Zobacz wszystkie artykuły

21 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

 • Jade teraz osta 15mg + LGD 4mg przez 8tyg. Czy po tym mógł bym dodać na docięcie 6tyg. GW 15mg z Hadesa + boster testa terminator test ?

  Czy to w sumie już było by za długo tak ciągnać sarm po sarmie i lepiej zrobić przerwe z 1-2 miesiące i dopiero GW zapodać ?

  • Witam,

   istnieją doniesienia zza oceanu gdzie stosowano SARMy po 12-16 tygodni.

   Zawsze można zakończyć cykl po 8 tygodniach, zrobić 2-4 tygodni na odpoczynek i delikatne roztrenowanie, a następnie wrzucić GW+TerminatorTest.

   Pozdrawiam

   • Albo w sumie mogę zrobić tak że po cyklu na Ostarynie + LGD zrobię badania tak samo jak przed cyklem, wezmę TerminatorTest na PCT przez miesiąc znów zrobię badania i wejdę na Ostaryne na wyższej dawce 25mg + GW 15mg potem tak samo badania i TerminatorTest i po takich 8tyg. + 4tyg. + 8tyg. + 4tyg. na tych zabawkach powinny być ładne rezultaty.

    • Tak, również jest to dobre rozwiązanie, proszę pamiętać o odpowiedniej podaży tłuszczy w diecie, szczególnie proszę zwrócić uwagę na dostarczanie zdrowych tłuszczy – Ostaryny czasem obniża hdl i ldl – nie są to obniżenia do wartości granicznych, ale warto zadbać o dobrą podaż zdrowych tłuszczy.

     Pozdrawiam

     • Micha trzymana na 100% jest cały czas 🙂 Jaja wchodzą, rybki, Omega 3 w kapsach 🙂 Fast foodów zero. Dzięki za rady i powodzenia

 • Jestem po cyklu na enanie. Właśnie ropoczął się odblok. Czy juz w tym czasie można włączyć sarmy ?? Co byś polecił, chciałbym ,żeby nie zniknęły wytworzone mięśnie, ale żeby dodatkowo spalić tłuszcz .

 • Siema lecę teraz końcówkę masy 8 tyg ostaryna i czy po takim czasie po ostarynie mogę dać na wycinkę GW na okres kolejnych 8 tygodni ?

 • Jak wygląda połączenie GW 501516 z Salbutamolem w opcji 10mg GW+8mg Salbutamolu przy bardzo wymagających treningach obciążeniowych?

 • Jak wygląda sprawa przedłużenia cyklu do np. 16 tygodni/10mg GW501516? Czy obserwuje się spadek działania w wydłużonym cyklu? Czy rozbijając cykl na np 2x8tyg z przerwą np 4-5tyg obserwuje się spadek „wypracowanej” wydolności? Jakieś substancje na podtrzymanie?

Facebook

Ad