Suplementy diety

AMP CITRATE alternatywa dla DMAA

W ciągu ostatnich kilku lat, AMP Citrate stał się popularnym składnikiem suplementów przedtreningowych i preparatów odchudzających. Z naukowego punktu widzenia, to jest znany jako methylpentanamine, 4-amino-2-methylpentane citrate lub 1,3-dimethylbutylamine (DMBA), ale jest również często określany jako „nowe” DMAA. Wynika to ze względu na znaczne podobieństwa – zakazane i pobudzające, zarówno pod względem budowy chemicznej i skutków.

weights-664765_1280

AMP Citrate jest silnym środkiem pobudzającym układ nerwowy. Nie występuje w naturze w dużych dawkach, znajduje się w małych ilościach w herbacie Pouchong, ale uważa się, że większość AMP Citrate wykorzystane w suplementach jest sztucznie syntetyzowane.

Jak wspomniano powyżej AMP Citrate jest bardzo blisko spokrewniony z DMAA lub 1,3-dimethylamylamine. O ścisłym związku pomiędzy tymi dwoma związkami najlepiej świadczy fakt, że AMP Citrate (methylpetanamine) oraz DMAA (metyloheksanamina) dzielą tę samą podstawową strukturę, ale DMAA zawiera dodatkowy węgiel w szkielecie. Ze względu na te podobieństwa skutki AMP Citrate są bardzo podobne do DMAA. Spożywany w małych dawkach, jest silnym stymulantem ośrodkowego układu nerwowowego.

Korzyści i skutki uboczne

Najważniejszym działaniem AMP jest zwiększenia energii, pozwala więc ćwiczyć dłużej i intensywniej.
Kolejną wartą odnotowania cechą jest zwiększenie wytrzymałości, zarówno tlenowej jak i beztlenowej.
AMP prowadzi również do uzyskania wyższej koncentracji, jasności umysłu i przyśpieszania metabolizmu. Ta ostatnia cecha pozwala spalaczom tłuszczu opartym na tym związku do uzyskania dużo lepszych efektów. Innymi słowy, jeśli szukasz alternatywy DMAA, to jesteś bliżej niż kiedykolwiek.

DMAA ma strukturalne podobieństwo do amfetaminy, która może potencjalnie prowadzić do zafałszowania wyników testów narkotykowych. Jednak ze względu na budowę AMP Citrate można odróżnić od amfetaminy. Są to jednak na tą chwilę spekulacje i nie zostało to naukowo potwierdzone.

Ze względu na podobieństwo z DMAA skutki uboczne AMP są dość podobne. Wysokie dawki mogą powodować drżenie rąk, szybkie bicie serca i inne związane z nimi objawy.

Jak stosować?

Ze względu na brak badań klinicznych nt. AMP trudno jednoznacznie ustalić zalecaną dawkę. Jednak oczekuje się, że jego dawka będzie wyższa od DMAA, określając ją na około 100 do 350 mg. Czas skutecznego działania to około 4-6 godzin.

Środek jest najbardziej skuteczny w celu zwiększenia energii podczas treningu. Najkorzystniej jest przyjąć porcję około 30 minut przed treningiem. W celu przyśpieszenia metabolizmu i utraty tłuszczu, należy przyjąć z samego rana lub tuż przed posiłkiem.

AMP działa synergistycznie z kofeiną, dlatego w suplementach przedtreningowych często obie substancje znajdują się w składzie. W przypadku stosowania produktu „solo” należy dodać 200-300 mg kofeiny w celu maksymalizacji korzyści.

AMP-C

O autorze

Jakub Kola

Jakub Kola

Interesuję się suplementacją oraz dietetyką od 2004 roku. Stale doskonale się w tych aspektach. Posiadam status doradcy na największym forum sportowym w kraju.

› Zobacz wszystkie artykuły

2 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł

  • amp działa na mnie dużo lepiej niż geranium, nie mam zjazdu, nie podnosi mi aż tak ciśnienia no i nie mam problemów z potencją co przy moim wieku (43 lata), w połączeniu z długotrwałym stosowaniem geranium potrafiło przysporzyć problemy, biore czyste amp od brawna właśnie 2 kaps 300mg amp + kofeina ładnie klepie

  • Stosuje to http://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/noxipro-amp-216g spodziewałem się że mi urwie głowę, ale nie powiem czuć działanie, nie brałem nigdy geranium, mysle ze jeszcze jest czas na tego typu kosiory. Amp działa, czuje chęci, pobudzenie, wzrost siły i agresji, częstowąłem znajomego i był zadowolony ale twierdzi że geranium lepiej działa tylko że ma zjazd po nim gdzie tutaj go nie ma, świetna substancja, aha noxi pro 10/10!

Facebook

Ad